Kuchnia otwarta na jadalnię i salon to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w polskich domach. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [25 zdjęć]

Kuchnia otwarta na jadalnię i salon to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań w polskich domach. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 sty 2018 09:54

Salon z kuchnią: 25 wnętrz z polskich domów

Obecnie bardzo popularne stało się łączenie kuchni z innym pomieszczeniem – najczęściej z salonem. To nowoczesne rozwiązanie ma coraz szersze grono odbiorców – zarówno właścicieli domów, jak i osób mieszkających w blokach.

Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, jednak wymaga ono poczucia smaku oraz dobrego gustu. Jaki jest przepis na aranżację otwartej kuchni? O czym należy pamiętać przy urządzaniu otwartej kuchni? O tym w dalszej części artykułu.

Zadbajmy o przestrzeń w pomieszczeniach

Najważniejszym zagadnieniem jest przestrzeń. Pamiętajmy o tym, aby oba pomieszczenia sprawiały wrażenie przestronnych. Tutaj liczy się każdy szczegół, dlatego należy unikać zagracania. Meble, dodatki czy gadżety powinny być dostosowane do metrażu, jaki posiadamy.

Zobacz także: 20 pomysłów na ścianę w salonie. Zobacz je wszystkie!

Często ulegamy pokusom – kupujemy coś, bo nam się podoba. Po powrocie do domu okazuje się, że dany fotel czy mebel nie pasuje do naszej aranżacji. Starajmy się unikać takich sytuacji. Zakupy róbmy przemyślane – nie działajmy pochopnie. W przypadku łączonych pomieszczeń mniej znaczy więcej – i tego powinniśmy się trzymać.

Jeśli mamy wąską, małą kuchnię z salonem o podobnym metrażu, to można z nich stworzyć dużą ciekawą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się białe ściany. Powiększy to oba pomieszczenia i doda im przestronności. Zabawa z kontrastami to również dobry pomysł.

Ciekawym rozwiązaniem może być jasna podłoga, ściany i urządzenia AGD w kolorze czarnym. Jednak biel jest uniwersalna, wszystko do niej pasuje i bez problemu możemy ją połączyć z innymi kolorami.

Mniej znaczy więcej

Jeśli zdecydujemy się na połączenie kuchni z salonem, nie możemy zapomnieć o jednej istotnej rzeczy. Aranżacja kuchni i salonu powinna do siebie pasować i się uzupełniać. Oba pomieszczenia muszą tworzyć razem efektowną całość.

Czytaj także: Dom parterowy: piękny, kameralny projekt w nowoczesnym stylu

W przypadku mebli, zawsze warto postawić na minimalizm. Mamy mnóstwo możliwości – gotowe meble możemy kupić w sklepie lub zamówić u stolarza. Szeroki wybór sprzętów pod zabudowę pozwoli idealnie dopasować urządzenia pod nasze meble.

Źródło: Velge

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH