Salon połączony z kuchnią i jadalnią. Projekt: Małgorzata Przybyła, Dawid Czyż. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Salon połączony z kuchnią i jadalnią. Projekt: Małgorzata Przybyła, Dawid Czyż. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 lis 2017 10:20

Salon z kuchnią i jadalnią: 20 pięknych zdjęć

Salon połączony z kuchnią i często też z jadalnią to popularne rozwiązanie stosowane w nowoczesnych wnętrzach. Jak zatem połączyć te trzy strefy? Pomysły znajdziecie w naszej galerii.

Spójną, cieszącą oko aranżację otrzymamy, jeżeli kuchnia z jadalnią i salonem zostaną urządzone w jednakowej lub przynajmniej zbliżonej stylistyce. Wybierzmy podobną kolorystykę oraz motywy – unikniemy wtedy chaosu i przypadkowych, niepraktycznych rozwiązań. 

Podzielić przestrzeń

Podczas projektowania wnętrza powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy stół jadalniany ma pełnić funkcję łącznika między częścią kuchenną i wypoczynkową, czy też wyraźnie przynależeć do jednej ze stref.

Jeżeli stół i krzesła mają znaleźć się po stronie kuchni, powinny pasować przede wszystkim do mebli kuchennych, możemy też postawić wtedy na bardziej designerskie rozwiązania – krzesła plastikowe, metalowe, z łączonych materiałów.

Czytaj również: Aranżacja salonu: zobacz jakie narożniki wybierają Polacy

Jeśli jednak ulokujemy kącik jadalniany w salonie to powinien on korespondować z meblami salonowymi – najczęściej decydujemy się wtedy na krzesła tapicerowane lub eleganckie drewniane modele.

Aranżacja kuchni

Kuchnia połączona z salonem i jadalnią może być zaaranżowana na wiele sposobów. Wybór stylistyki zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy ją zintegrować z salonem czy raczej oddzielić.

Wsypa zawsze sprzyja integracji, podczas gdy kuchnia narożna będzie mogła pozostać nieco na uboczu. Ciąg mebli na całej długości ściany to pewnego rodzaju kompromis między wcześniejszymi rozwiązaniami, który idealnie sprawdzi się w przypadku węższych i dłuższych pomieszczeń

Otwarty salon

Otwarty salon powinien być przede wszystkim przestronny. Unikajmy nadmiaru mebli – zwłaszcza olbrzymich regałów. Nowoczesne salony to wnętrza harmonijne, utrzymane w minimalistycznym stylu. Królują w nich masywne sofy lub narożniki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH