Dzięki umiejętnemu połączeniu salonu, jadalni i kuchni oraz odpowiedniej kompozycji barw, wnętrze zyskało przestrzeń i światło. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Dzięki umiejętnemu połączeniu salonu, jadalni i kuchni oraz odpowiedniej kompozycji barw, wnętrze zyskało przestrzeń i światło. Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 wrz 2017 13:22

Salon z kuchnią: tak możesz go urządzić

Otwarta strefa dzienna to bardzo modne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku.

Kuchnia otwarta na jadalnię i płynnie przechodząca w salon to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Tego typu zaprojektowanie open space'u jest bardzo częstym zabiegiem architektonicznym powiększającym optycznie niewielkie wnętrze. Ponadto, salon połączony z kuchnią i jadalnią, pozwala na integrację całej rodziny, czy spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Pozbawiona sztucznie stworzonych barier strefa dzienna pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Mały salon połączony z kuchnią

Salon z kuchnią i jadalnia to doskonały sposób na aranżację kawalerki czy małego mieszkania. Mimo niewielkich rozmiarów oraz ograniczonej ilości światła dziennego, mieszkanie tego rodzaju może zachwycać klimatem. Naturalnym rozwiązaniem, które powiększy przestrzeń, będzie połączenie kuchni z salonem.

TU znajdziesz pomysły na salon w szarościach:

W tym przypadku rozświetlenie i ocieplenie wnętrza to główny cel projektanta. Trzeba starannie dobrać materiały wykończeniowe, meble i kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne i radosne odcienie żółci, beżu czy bieli.

Otwarta strefa dzienna w domu

Kuchnia otwarta na salon jest często koniecznym rozwiązaniem w przypadku mieszkań adaptowanych w budynkach przemysłowych. We wnętrzach typu loft granice pomiędzy pomieszczeniami są zwykle umowne i zaznaczone subtelnymi zmianami materiałów – drewniany parkiet przechodzi w betonową posadzkę, cegła łączy się z gładką ścianą.

Idąc tym tropem, nie musimy szukać sposobów na wydzielenie kuchni i salonu. W tak dużych wnętrzach najistotniejsze jest stworzenie wrażenia spójności oraz komfortu. Najłatwiej osiągnąć ten efekt minimalistyczną paletą – szarościami, czernią i bielą.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z polskich domów. Prezentujemy całą gamę salonów połączonych z jadalnią i kuchnią, zarówno tych przestronnych, jak również urządzonych na niewielkim metrażu.

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • wolna, 2017-12-11 09:32:04

    A ja żeby nie wiem co @Estetka kuchni zamkniętej nie chcę, bo w takiej sama czułabym się jak w więzieniu, a odnośnie okapów to są teraz tak fajne i ciche, że hej.
  • Estetka, 2017-11-21 19:28:30

    A żeby nie wiem co to kuchni z salonem nie polącze! Słyszalam, że i wentylacja pomoc moze, i okap dobry, ale naprawde nie widze tego w praktyce.... maskara to dla mnie jest

POLECAMY W SERWISACH