Pomieszczenie „podtrzymywane” jest dwoma filarami, wyznaczającymi granicę między salonem a jadalnią i kuchnią. Fot. Tomek Markowski.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Pomieszczenie „podtrzymywane” jest dwoma filarami, wyznaczającymi granicę między salonem a jadalnią i kuchnią. Fot. Tomek Markowski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Ściana w pokoju w kolorze wina

Na pierwszy rzut oka salon jest przestrzenią o zupełnie innym wyglądzie niż reszta pomieszczenia. Jednak już po chwili można zauważyć kilka akcentów, spajających w całość dzienną część mieszkania.

Przede wszystkim jest nim parkiet z orzecha kaukaskiego, uzupełniony gresowymi płytkami w kuchni, holu i łazienkach. To egzotyczne wykończenie podłogi utrzymane w odcieniach brązu i beżu, znakomicie prezentuje się przy kremowych ścianach i jasnych kanapach.

Ściany zostały ozdobione wspaniałymi obrazami z kolekcji właścicieli. Sufit natomiast jest wykonany z płyt kartonowo-gipsowych z oryginalnie zamontowanym oświetleniem. Światło wydobywa się także zza elegancko skomponowanych otwartych podwieszeń.

Do salonu wieczorem blask wpada również z korytarza, gdzie na rogu mieści się prysznic dla gości, obudowany z dwóch stron pustakami szklanymi, wyglądającymi jak olbrzymia lampa. Akcentem najbardziej przykuwającym wzrok w salonie, a także w części kuchennej i jadalnej, jest barwa czerwonego wina, która pojawia się nie tylko na reprezentacyjnej ścianie jadalni, panelu kuchennym i barowej wnęce, a także na dywaniku w salonie.

Nie można również zapomnieć o wielkich, weneckich oknach w brązowych ramach, ozdobionych jasnymi, rzymskimi roletami. Chronią one wnętrze jedynie przed promieniami słonecznymi, jednocześnie wpuszczając dostateczną ilość światła do mieszkania. Kanapy w salonie i stolik wykończone są metalowymi, wygiętymi nóżkami.

Także podstawa pod telewizor jest srebrna i fantazyjnie wyprofilowana. Na uwagę zasługuje również umieszczona w lekkiej głębi ściana, z pomalowanymi na kremowy kolor cegłami. Na niej też, jak w większości miejsc w tym mieszkaniu, powieszono obrazy z kolekcji właścicieli.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-07-12 14:31:54

    piękne szafki kuchenne

POLECAMY W SERWISACH