Patchworkowe wzory zestawione z głębokim odcieniem tapicerowanych mebli. Fot. Sian Williams/Narratives.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Patchworkowe wzory zestawione z głębokim odcieniem tapicerowanych mebli. Fot. Sian Williams/Narratives.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
19 sty 2014 15:08

Skandynawski nie zawsze znaczy biały!

Wnętrze tego pokoju dziennego jest tego najlepszym przykładem! Dom projektu właścicielki duńskiej marki Rice, Charlotte Hendam-Gueniau, wręcz tonie w kolorach. 

Dom mieszczący się w duńskim Odense, pochodzi aż z XVIII wieku. Został zbudowany jako oficyna pobliskiego zamku - na szczęście i zamek, i oficnyna, zachowały się w świetnym czasie i cieszą oczy turystów oraz mieszkańców.

Charlotte to założycielka i właścicielka duńskiej marki mebli i dodatków Rice, znanej z prostoty, a przede wszystkim z wyjątkowo kolorowych wzorów. Nic więc dziwnego, że dom Charlotte jest prawdziwą wizytówką idei stojącym za projektem Rice. Dużo to światła i przestrzeni, a biel ścian i jasne kolory podłóg tym bardziej wydobywają urodę i siłę kolorów. 

Jedną ze ścian pokoju dziennego pomalowano na intensywny niebieski odcień. Wbrew pozorom świetnie pasują do niego równie kolorowe meble wypoczynkowe, dodatkowo ocieplone patchworkowymi narzutami. To wzór, który zdecydowanie wraca ostatni do łask! 

Mimo mocnych kolorów pokój dzienny kojarzy się jednak ze stylem retro. Świadczyą o tym meble (boski bujany fotel!), oświetlenie i stylowe dodatki. W pobliskiej jadalni króluje ogromny stół, ale prawdziwą gwiazdą są błękitne lampy, od których wręcz trudno oderwać wzrok. 

Całości dopełniają obrazy na ścianach - kolejny kolorowy akcent - i wielobarwne zasłony. To wnętrze, w którym aż chce się żyć, prawda? 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • kocimiętka, 2014-02-04 10:47:30

    zakochałam się w tym wnętrzu :) jest tak inne od tych nieszczęsnych podwieszanych sufitów, minimalistycznych mebli i innych wyznaczników luksusu, że aż przyjemnie popatrzeć. Inspiruje bez dwóch zdań do tworzenia pięknej i przytulnej przestrzeni dookoła siebie :)
  • Grzegorz, 2014-01-20 15:54:41

    niebieskie abażury mnie zauroczyły. Super pomysł! Nie spodziewałem się takich kolorów w skandynawskich wnętrzach.

POLECAMY W SERWISACH