Zamiast żyrandola, pod sufitem salonu zawisł rząd halogenowych lampek na stalowych linkach. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Zamiast żyrandola, pod sufitem salonu zawisł rząd halogenowych lampek na stalowych linkach. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Śliwki węgierki

Dojrzałe śliwki węgierki. I to ta najbardziej soczysta odmiana! Do lodów, ciast i nalewek. Dla odważnych – również we wnętrzach. Jako główna ozdoba!

Czy w salonie o skromnym metrażu jest jeszcze miejsce na architektoniczne szaleństwa? Jak najbardziej! Wystarczyło kilka półek z suchego tynku, mnóstwo punktów świetlnych i mocne uderzenie fioletowego koloru. Ozdobiona w ten sposób ściana stała się niepowtarzalną dekoracją wnętrza – klimatyczną i nieco tajemniczą.

Efekt iluminacji

Ważną rolę w aranżacji wnętrza odgrywa oświetlenie – skupienie wielu punktów świetlnych na niewielkiej przestrzeni. Drobne halogeny, przewody liniowe w ścianach, dwie lampy w kształcie kubików, ustawione po obu stronach kanapy, wszystko to stworzyło efekt iluminacji, jakiej została poddana główna ściana pokoju.

W kolorze fiołków

Soczystą eksplozję podświetlonej płaszczyzny „studzi” nieco szary kolor kanapy i chłód szklanego stolika. Modne fiolety z salonu łagodnie „oddaliły” się w stronę wyjścia, „ocierając się” po drodze o ścianę z fioletowych luksferów i korytarz, nasączony fiołkową barwą.

Nad podłogą, w strefie przechodniej, zamontowano kilka oświetlających drogę lampek, w suficie zaś – rząd prostokątnych lamp przykrytych płytą pleksi. Ich poprzeczne ułożenie „oszukuje” nieco przestrzeń, dzięki czemu korytarz wydaje się optycznie szerszy.

Łagodne światło podkreśla również barwę ścian. Ta delikatniejsza replika salonowego fioletu, jest zarazem idealnym wprowadzeniem do części dziennej mieszkania. Przygotowuje wchodzących na mocne uderzenie koloru. 

WASZE KOMENTARZE (8)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-11-02 10:53:48

  przyjemna kolorystyka :)
 • wiola, 2012-05-30 23:04:47

  wspaniały kolor! Czy ktoś wie czy w magnacie można takie coś znaleźć? Od lat maluję magnatem ściany w moim domu i od dawna mi się te farby podobają. Myślicie, że do salonu połączonego z kuchnią będzie pasować?
 • aha, 2012-05-07 09:26:51

  świetne kolory. właśnie się zastanawiam czy nie pomalować choć jednej ściany na taki odcień. waham się tylko czy zrobić taki głęboki kolor np "górski krokus" (Śnieżka)czy pójść w kierunku czegoś rozbielonego. może "kwiaty orientu" też z tej serii
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:25:46

  Interesujące
 • gonia, 2009-12-21 21:26:18

  Podoba mi sie kanapa.Gdzie ja mozna kupic,jakiej firmy jest ?
 • Domatorka, 2009-05-26 19:27:03

  Mi również ta ścianka bardzo się podoba, szkoda tylko, ze w małych, blokowych mieszkaniach na ogół nie ma miejsca na zabawy płytami i takie podświetlenia. W naszym M musieliśmy walczyć o każdy centymetr. Ale ta ścianka wygląda pięknie.
 • AfterWork, 2009-04-25 21:29:01

  Bardzo pomysłowa "ścianka" na tv, światła w okolicy podłogi też robią nastrój...
 • Marina7, 2009-04-08 11:49:45

  O i znowu fiolet, podświetlony jest jeszcze fajniejszy, w ogóle sporo w tym salonie oświetlenia jest ! Tylko kanapa jakaś smutna taka :/

POLECAMY W SERWISACH