Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zamiast żyrandola, pod sufitem salonu zawisł rząd halogenowych lampek na stalowych linkach. Fot. Monika Filipiuk.

Zamiast żyrandola, pod sufitem salonu zawisł rząd halogenowych lampek na stalowych linkach. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 23 gru 2013 08:57)

Śliwki węgierki

Dojrzałe śliwki węgierki. I to ta najbardziej soczysta odmiana! Do lodów, ciast i nalewek. Dla odważnych – również we wnętrzach. Jako główna ozdoba!

Czy w salonie o skromnym metrażu jest jeszcze miejsce na architektoniczne szaleństwa? Jak najbardziej! Wystarczyło kilka półek z suchego tynku, mnóstwo punktów świetlnych i mocne uderzenie fioletowego koloru. Ozdobiona w ten sposób ściana stała się niepowtarzalną dekoracją wnętrza – klimatyczną i nieco tajemniczą.

Efekt iluminacji

Ważną rolę w aranżacji wnętrza odgrywa oświetlenie – skupienie wielu punktów świetlnych na niewielkiej przestrzeni. Drobne halogeny, przewody liniowe w ścianach, dwie lampy w kształcie kubików, ustawione po obu stronach kanapy, wszystko to stworzyło efekt iluminacji, jakiej została poddana główna ściana pokoju.

W kolorze fiołków

Soczystą eksplozję podświetlonej płaszczyzny „studzi” nieco szary kolor kanapy i chłód szklanego stolika. Modne fiolety z salonu łagodnie „oddaliły” się w stronę wyjścia, „ocierając się” po drodze o ścianę z fioletowych luksferów i korytarz, nasączony fiołkową barwą.

Nad podłogą, w strefie przechodniej, zamontowano kilka oświetlających drogę lampek, w suficie zaś – rząd prostokątnych lamp przykrytych płytą pleksi. Ich poprzeczne ułożenie „oszukuje” nieco przestrzeń, dzięki czemu korytarz wydaje się optycznie szerszy.

Łagodne światło podkreśla również barwę ścian. Ta delikatniejsza replika salonowego fioletu, jest zarazem idealnym wprowadzeniem do części dziennej mieszkania. Przygotowuje wchodzących na mocne uderzenie koloru. 

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (8) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA