Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Eleganckie schody, wychodzące wprost z salonu, prowadzą do nocnej części domu. Są one obłożone kamieniem w tym samym kolorze, co kwadraty w parkiecie salonu. Fot. Marcin Onufryjuk.

Eleganckie schody, wychodzące wprost z salonu, prowadzą do nocnej części domu. Są one obłożone kamieniem w tym samym kolorze, co kwadraty w parkiecie salonu. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 27 sie 2013 12:52

Strefa wypoczynkowa: postaw na stonowane kolory

Przestronny salon, utrzymany w kremowo-brązowej tonacji, jest pełen elegancji, a jednocześnie przytulnego ciepła. Jego największą ozdobą są wyprofilowane schody, prowadzące na piętro domu.

Podłoga salonu nie jest jednorodna. Ułożono na niej ciemny parkiet, a także kamienne kwadraty w środku drewna i listwy przy ścianach, opatrzone cokołami. Taki sam parkiet pojawia się w jadalni. Pomieszczenia te zostały umieszczone na dwóch poziomach, przedzielonych stopniem, także z jasnego kamienia.

Na reprezentacyjnej ścianie umieszczono kominek w bardzo minimalistycznej i jednocześnie eleganckiej obudowie. Jego ognisty wkład wygląda jak świecące w czarnej obwódce intrygujące oko. Ściany to także miejsce ekspozycji oryginalnych obrazów. Zostały one umieszczone we wnękach, podświetlanych z góry halogenami.

Klasyczny i elegancki wystrój

Brąz i krem przenikają się nie tylko na ścianach i podłogach. Ta sama prawidłowość dotyczy mebli. W salonie ustawiono jasną kanapę i pufy, a obok nich czekoladowe fotele. Brązowe podstawki na rzeźby, komódki, szafka pod telewizor kontrastują z jasną barwą ścian. Na uwagę zasługują dwa ciemne stoliki do kawy, różniące się wysokością.

Zostały one wykończone metalowymi rogami i nóżkami, a na nich ustawiono świetnie z nimi współgrające świece w srebrzystych kulach. Stoliki te są miniaturami ciemnego stołu, znajdującego się w jadalni. On też został wykończony metalowymi rogami. Z tego powodu świetnie na nim wygląda nowoczesna, czerwona zastawa z metalu, a także koszyk i egzotyczne, plecione krzesła, które przy nim ustawiono.

Schody jako ozdoba salonu

Niezaprzeczalnie największą ozdobą salonu są schody, prowadzące na piętro domu. Ich spirala zaczyna swój skręt w rogu salonu, a kończy w części nocnej, gdzie mieszczą się sypialnie. Zrobione one zostały z odlewu betonowego i obłożone kamieniem. Poręcze wykonano ze stali szlachetnej. Ich metaliczny blask współgra z żyrandolem oraz metalowymi wykończeniami stolików do kawy. Wejście na piętro oświetlają trzy lampki, oczywiście w metalicznych oprawach.

PROJEKTANT

Maciejka Peszyńska - Drews

Qubatura - Autorskie Studio Projektu


Robert Kowański

Qubatura

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA