Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mimo, że wnętrze powstało przy współudziale architekta wyboru większości mebli, a także dodatków i akcesoriów: żyrandole, kinkiety czy firanki dokonała samodzielnie pani domu. Fot. Markowski Tomek.

Mimo, że wnętrze powstało przy współudziale architekta wyboru większości mebli, a także dodatków  i akcesoriów: żyrandole, kinkiety czy firanki dokonała samodzielnie pani domu. Fot. Markowski Tomek.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Stylowy pokój jak salon przedwojennej arystokracji

Kamienie, jako materiał stosowany do wykańczania wnętrz cieszy się niezmienną popularnością. Inwestorzy doceniają jego trwałość, odporność na zużycie, a także ponadczasowe piękno stworzone przez naturę.

Częstotliwość wykorzystania kamieni można tłumaczyć chęcią wyeksponowania reprezentacyjnego charakteru domu, a nic tak tak nie wpływa na estetykę i nie podnosi prestiżu realizacji, jak właśnie zastosowanie naturalnych kamieni. W zaaranżowanym z dużym smakiem salonie uwagę zwraca duża, choć zróżnicowana przestrzeń.

Wejście do salonu zostało podkreślone przez gigantyczne kolumny. Klimat tego wnętrza został podyktowany przez architekturę wnętrza, wytworne wyposażenie czy też rzeźbiony kominek z otwartym paleniskiem. Jego imponująca, kamienna forma oddaje urokliwy klimat rezydencji.

Ciekawym rozwiązaniem wpisującym się w całość wnętrza są kamienne okładziny na podłodze oraz części ścian, które pocięte w niewielkie, nieregularne płytki tworzą idealne tło do wyeksponowania stylizowanych brył wyposażenia.

Kolor marmuru komponuje się z zaprojektowanymi z myślą o tym wnętrzu meblami, wykonanymi z jesionu i ścianami zabarwionymi na kolor wanilii. Wnętrze jest pomieszczeniem bardzo reprezentacyjnym mimo, że nie zostało całkowicie otwarte na przylegające do niego jadalnię i kuchnię.

Oddziela je od siebie ściana, rodzaj przepierzenia, ustawiona w taki sposób by zapewnić domownikom komfort prywatności w użytkowaniu kuchni, a jednocześnie umożliwić atrakcyjny widok na nią z salonu. Na parterze znajduje się też niewielka gościnna łazienka stanowiący stylistyczną kontynuację salonu.

PROJEKTANT

Agnieszka Kozłowska

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA