Nowoczesny szary salon. Projekt: Anna Maria Sokołowska.  Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Nowoczesny szary salon. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 wrz 2017 11:21

Szary salon: 20 pięknych wnętrz

Szare ściany lub meble wypoczynkowe w różnych odcieniach szarości w salonie cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ aranżacje w tych kolorach są ponadczasowe i niezwykle eleganckie.

Szary może kojarzyć nam się ze smutkiem i melancholią, jednak nic bardziej mylnego. W zestawieniu z czarno-białymi dodatkami lub podkreślony pastelami doskonale sprawdzi się w przestrzeni salonu. Modny obecnie styl minimalistyczny sprawił, że szarości nabrały więcej elegancji i zaczęły odgrywać bardzo istotną rolę w kolorystyce wnętrz.

Dodajemy kontrasty

Jeśli nie boimy się nowoczesnych aranżacji możemy szarość w pokoju dziennym połączyć z bielą i czernią. Ciemnoszare ściany doskonale podkreślą jasne meble – białe lub w odcieniu drewna. Całość możemy uzupełnić delikatną firaną czy czarnym, puszystym dywanem.

TU zobaczysz ciekawe pomysły na dywan w salonie:

W takim wystroju idealnie odnajdą się ciekawe elementy dekoracyjne, np. dekoracyjne lampy lub żyrandol o atrakcyjnym designie, oryginalna kompozycja biało-czarnych zdjęć na ścianie, czy też modne ostatnio plakaty z interesującymi cytatami.

Szare ściany mogą wydawać się kontrowersyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla zwolenników ciepłych odcieni w salonie. Jednak wbrew obawom kolor ten jest bardzo kojący, wycisza nasze myśli i pozwala w pełni odpocząć w domowym zaciszu. Osoby, które nie chcą stosować mocno nasyconej barwy, mogą pomalować ściany na średnio intensywny odcień szarości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH