Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Chłodną szarość sofy i foteli w salonie podkreślono tradycyjną bielą oraz czarnymi dodatkami. Do wszystkich odcieni szarości nawiązały okienne zasłony.

Chłodną szarość sofy i foteli w salonie podkreślono tradycyjną bielą oraz czarnymi dodatkami. Do wszystkich odcieni szarości nawiązały okienne zasłony.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 01 paź 2015 14:41 (aktualizacja: 30 paź 2015 10:32)

Szary salon. Zobacz gotowy projekt

Jak urządzić salon w modnych odcieniach szarości? Zobaczcie gotowy projekt.

Właściciele od samego początku wiedzieli w jaki stylu ma być zaprojektowany ich nowy dom. Dlatego od razu po zakupie zlecili architektom zaprojektowanie chłodnego, minimalistycznego wnętrza, z dodatkiem nowoczesnych rozwiązań. Zależało im również, by wnętrza mimo chłodnych barw były przytulnym schronieniem, do którego będzie chciało się wracać.

Cały dom zaprojektowano w chłodnych odcieniach bieli i szarości. Również drewno, które z reguły ociepla wnętrze, tym razem zostało wykończone w zimnym klimacie. Do tego stylu nawiązana została również otwarta strefa dzienna: salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym. Dzięki odejściu architektów od tradycji dzielenia pomieszczeń, wnętrze uzyskało przestronność i komfort.

Zarówno salon, tak jak i kuchnia posiada swoje centrum. Jest nim znajdujący się naprzeciwko wyspy kominek. Jego czerń i szarość nadaje chłodnego minimalizmu salonowi. Odcienie szarego zdecydowanie w nim królują przez umieszczenie we wnętrzu szarych mebli wypoczynkowych oraz okiennych zasłon. Jedynie telewizor i szafka pod nim wyłamuje się szaro-białej tonacji swoim czarnym odcieniem.

Zdecydowanym kontrastem całej tonacji salonu jest jadalnia zachowana w śnieżnej bieli. Oryginalna forma krzeseł w połączeniu z tradycją stołu to dopełnienie całości strefy dziennej. Odrobiny ciepła całemu pomieszczeniu nadaje poprowadzona przez całą długość jasna podłoga oraz drobne światełka w przytulnym odcieniu umieszczone na podwieszanym suficie.

Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko, Biuro Projektowe Luxon Design.

Tekst: Natalia Jasińska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Elżbieta Ławreniuk

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA