Chłodną szarość sofy i foteli w salonie podkreślono tradycyjną bielą oraz czarnymi dodatkami. Do wszystkich odcieni szarości nawiązały okienne zasłony.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Chłodną szarość sofy i foteli w salonie podkreślono tradycyjną bielą oraz czarnymi dodatkami. Do wszystkich odcieni szarości nawiązały okienne zasłony.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 paź 2015 14:41

Szary salon. Zobacz gotowy projekt

Jak urządzić salon w modnych odcieniach szarości? Zobaczcie gotowy projekt.

Właściciele od samego początku wiedzieli w jaki stylu ma być zaprojektowany ich nowy dom. Dlatego od razu po zakupie zlecili architektom zaprojektowanie chłodnego, minimalistycznego wnętrza, z dodatkiem nowoczesnych rozwiązań. Zależało im również, by wnętrza mimo chłodnych barw były przytulnym schronieniem, do którego będzie chciało się wracać.

Cały dom zaprojektowano w chłodnych odcieniach bieli i szarości. Również drewno, które z reguły ociepla wnętrze, tym razem zostało wykończone w zimnym klimacie. Do tego stylu nawiązana została również otwarta strefa dzienna: salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym. Dzięki odejściu architektów od tradycji dzielenia pomieszczeń, wnętrze uzyskało przestronność i komfort.

Zarówno salon, tak jak i kuchnia posiada swoje centrum. Jest nim znajdujący się naprzeciwko wyspy kominek. Jego czerń i szarość nadaje chłodnego minimalizmu salonowi. Odcienie szarego zdecydowanie w nim królują przez umieszczenie we wnętrzu szarych mebli wypoczynkowych oraz okiennych zasłon. Jedynie telewizor i szafka pod nim wyłamuje się szaro-białej tonacji swoim czarnym odcieniem.

Zdecydowanym kontrastem całej tonacji salonu jest jadalnia zachowana w śnieżnej bieli. Oryginalna forma krzeseł w połączeniu z tradycją stołu to dopełnienie całości strefy dziennej. Odrobiny ciepła całemu pomieszczeniu nadaje poprowadzona przez całą długość jasna podłoga oraz drobne światełka w przytulnym odcieniu umieszczone na podwieszanym suficie.

Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko, Biuro Projektowe Luxon Design.

Tekst: Natalia Jasińska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Elżbieta Ławreniuk

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • teresa, 2016-11-07 09:49:33

  Czy jest możliwe uzyskanie informacji gdzie konkretnie można nabyć przedstawiony na fotkach wypoczynek ??? szukam czegoś takiego właśnie.
 • Monika_musiak, 2016-06-11 23:13:10

  z czego ta podłoga i jaki to kolor konkretnie?
 • kama45, 2016-02-20 15:51:45

  lubie takie stonowane odcienie, a juz najbardziej gdy szarość jest podkreślona ciekawa struktura dekoracyjna np velaturo czy perla sabbia
 • magma , 2016-01-15 23:54:16

  Łądnie chociaż w tych szarościach mdło. Dałabym jakiś kolor jeszcze, chociaż dodatek ? Trochę ożywiłoby to wnętrze.

POLECAMY W SERWISACH