Jasne ściany salonu pięknie kontrastują z ciemnobrązowymi tonacjami mebli, podłóg i zabudowy aneksu kuchennego, wydobywając w ten sposób oryginalne afrykańskie maski, etniczne dekoracje i suche kompozycje z gałęzi. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Jasne ściany salonu pięknie kontrastują z ciemnobrązowymi tonacjami mebli, podłóg i zabudowy aneksu kuchennego, wydobywając w ten sposób oryginalne afrykańskie maski, etniczne dekoracje i suche kompozycje z gałęzi. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 marz 2009 11:38

Tętno Afryki

Afrykańskie maski przywiezione z egzotycznych podróży, etniczne elementy wystroju wnętrz, na przykład drewniane żaluzje, ciemne czekoladowe meble, etniczna lampa, której nóżka została pokryta autentycznymi skórkami – to wszystko wprowadza w bliski natury świat Afryki, ale właściciele tego apartamentu poszukiwali czegoś więcej.

Szukali czegoś, co w pełni odda tę dzikość czarnego lądu... Okleina mebli kuchennych o charakterystycznym, dynamicznym rysunku wraz z wyjątkową urodą wędzonego, ciemnego dębu okazały się idealnym tłem dla nieposkromionych mebli, zaprojektowanych przez scenograf Dorotę Banasik. Komplet wypoczynkowy „zebra”, bo można go chyba tak przenośnie nazwać, nadaje rytm Afryki prezentowanemu wnętrzu. Nic nie mąci tej migotliwości czarno-białych pasków, nie ma w tym salonie zbędnych dekoracji, a każdy element, faktura, wzór porusza się w rytmie, który nadaje kanapa, pufy i dwa hokery.

Nawet dywanik pod stołem utrzymany jest w tej samej „tonacji”. I tylko metalowe wykończenia przypominają o minimalistycznych upodobaniach właścicieli.Salon połączony jest z kuchnią i utrzymany w tej samej stylistyce. Dominantą jest tu okleina zabudowy, ona wygrywa afrykańskie rytmy. Jej rysunek przypomina paski zebry, choć utrzymany w brązach. Wszystkie pozostałe elementy salonu i kuchni wydają się być jedynie delikatnie zarysowane, tak aby nie zagłuszały najważniejszych „graczy”. I tylko nowoczesny ekran kina domowego przypomina, że jesteśmy w świecie cywilizacji.

WASZE KOMENTARZE (8)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:05:59

  Zebra pasuje zawsze i wszędzie
 • Ewka, 2009-06-24 17:24:35

  troche za duzo tej zebry, ale lepsza zebra niz łaciata krowa - podziwiam ludzi, którzy fundują sobie takie krowie placki ;/
 • Domatorka, 2009-05-26 18:54:20

  paski , paseczki... zawsze są piękne, nawet takie i w takiej formie. Ale mi najbardziej spodobała się ta lampa, gdzie można taką dostać??
 • AfterWork, 2009-04-23 20:59:16

  O tym salonie można dyskutować i z tym oczopląsem masz rację.
 • placebo, 2009-04-21 21:56:37

  Dostaję oczopląsu od samego patrzenia na te kanapy, a co dopiero wypoczywać w takim salonie. Jedyne co mi pasuje w tym wnętrzu to podłoga.
 • Magda.lena, 2009-04-02 12:59:31

  do mnie też to nie przemawia zupełnie.
 • Betsy, 2009-03-31 09:35:12

  Faktycznie jakoś tak średnio to wyszło, niby wszystko w porządku, ale efekt taki przesadzony moim zdaniem
 • ziutek, 2009-03-27 08:32:30

  nie lubię skóry zwierząt na meblach

POLECAMY W SERWISACH