Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Eleganckie, wygodne, duże biurko (zaprojektowane przez arch. Julitę Chrząstek) bez problemu zmieści „w sobie” zarówno szkolne zaszyty i książki, jak i przeróżne „pirackie drobiazgi”. Fot. Monika Filipiuk.

Eleganckie, wygodne, duże biurko (zaprojektowane przez arch. Julitę Chrząstek) bez problemu zmieści „w sobie” zarówno szkolne zaszyty i książki, jak i przeróżne „pirackie drobiazgi”. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 lip 2009 15:31 (aktualizacja: 27 gru 2013 11:12)

Tropami Hucka Finna

Od wieków wiadomo, że nastoletni chłopcy lubią przygody. A z nimi wiążą się bliższe i dalsze podróże. Podróże, których plany najlepiej układa się w sypialni. Takie „stworzone” do marzeń nastolatka miejsce, „wyczarowane” zostało na poddaszu.

Właściciele domu, podobnie jak ich syn, wymagali, aby sypialnia była przede wszystkim funkcjonalna. Nie mogło w niej zabraknąć np. półeczek na książki i drobiazgi. Poza tym, miało być przytulnie i, oczywiście, „po męsku”. Różowe barwy i im podobne słodkości, zostały „zakazane”. Chętnie za to przyjęto zaproponowany przez arch. Julitę Chrząstek motyw marynistyczny – model trzymasztowego klipra z ożaglowaniem rejowym.

Obok niego, na biurku, położono wspartą na krótkich nóżkach taflę szkła. Pełni ona podwójną rolę – chroni blat przed zniszczeniem, a zarazem jest doskonałym miejscem np. na mapę z wykreśloną trasą rejsu. W pokoju zadbano także o przechowywanie „skarbów” przywiezionych z podróży. W ścianę obok okna wbudowano trzy podświetlane od środka półki-schowki, zamykane „drzwiczkami” z mlecznego szkła, które doskonale maskuje ukryte w środku rzeczy. To jednak nie koniec. Przy łóżku, w ściankach „filarowych”, również wykute zostały kwadratowe nisze. Od strony garderoby są podświetlane, zaś z drugiej strony (od wejścia do pokoju), „ażurowe”. I „aż się proszą”, aby wyeksponować w nich zdobycze z „pirackich akcji”.

PROJEKTANT

Julita Chrząstek

Insideout Studio

WASZE KOMENTARZE (10) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA