Pokój dzienny zaaranżowano w stonowanych odcieniach gołębiej szarości, beżu i brązu. Jedynym barwnym akcentem jest tu obraz Anny Żukowskiej, studentki warszawskiej ASP. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Pokój dzienny zaaranżowano w stonowanych odcieniach gołębiej szarości, beżu i brązu. Jedynym barwnym akcentem jest tu obraz Anny Żukowskiej, studentki warszawskiej ASP. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Trzy funkcje w jednym wnętrzu

Różne funkcje na tej samej, niewielkiej przestrzeni. Można tu przyjąć gości, odpocząć podczas seansu filmowego, a gdy trzeba – popracować w komfortowych warunkach.

Z racji niewielkiego metrażu mieszkania, salon przyjął na siebie rolę „reprezentanta”, najważniejszego miejsca w domu. Pozostałe wnętrza (sypialnia, kuchnia, łazienka) pełnią oczywiście swoje podstawowe funkcje, ale prawdziwe życie toczy się właśnie tutaj. Pokój dzienny został maksymalnie otwarty. Jedyne drzwi jakie posiada, prowadzą do położonej tuż obok sypialni. Zamykając je lub otwierając, manipuluje się zarazem przestrzenią i głębokością wnętrza, która zwiększa się wówczas lub zmniejsza. Ponieważ salon stanowi, de facto, największą część domu, musiał pełnić dodatkowe funkcje. Zaaranżowano w nim trzy strefy: jadalnianą, wypoczynkową oraz gabinetową, dzięki czemu można tu zjeść posiłek z przyjaciółmi, odpocząć na kanapie przy lampce wina, zorganizować seans filmowy z prawdziwego zdarzenia, a także popracować przy dużym i wygodnym biurku.

Ważnym elementem wystroju wnętrza jest paleta zastosowanych barw, która w pewnym sensie miała oddawać solidny, uporządkowany i spokojny charakter gospodarza – młodego prawnika. Stąd obecność szlachetnych szarości w gołębim odcieniu, które pojawiły się na ścianach i meblach, przyjemne beże oraz ciepłe i chłodniejsze brązy. Jedynym odstępstwem od tego zestawu są bogate w barwy obrazy Anny Żukowskiej, zawieszone na tle brązowych ścian. Kolor ścian jest bardzo podobny do koloru tła obrazów, dzięki czemu całość prezentuje się szczególnie interesująco. Przestronny pokój ma wyraźnie nowoczesny i minimalistyczny charakter, ale w ową nowoczesność łagodnie zostały wpisane nostalgiczne nawiązania do przeszłości: stylowy wieszak, klasyczny parkiet i długie, ułożone w miękkie fałdy zasłony.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • toptrendymeble-pl, 2012-11-02 10:58:05

  smutno... możliwosci zawsze sa, ale tu pomysłu zabrakło
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:33:16

  Więcej koloru np. Zieleni czy morskiego i byłoby super
 • Domatorka, 2009-05-26 19:12:54

  jakoś mnie to nie przekonuje. Wiem, że metraż nie pozwolił na zbytnie szaleństwa, ale mimo wszystko salon nie powala na kolana...

POLECAMY W SERWISACH