Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Po długim dniu pracy, gospodarz, zanim „złapie oddech”, lubi przez jakiś czas poleżeć na kanapie w salonie… z pilotem w dłoni. W ten sposób najlepiej odpoczywa. Oszczędna kolorystyka wnętrza doskonale temu sprzyja. Fot. Bartosz Jarosz.

Po długim dniu pracy, gospodarz, zanim „złapie oddech”, lubi przez jakiś czas poleżeć na kanapie w salonie… z pilotem w dłoni. W ten sposób najlepiej odpoczywa. Oszczędna kolorystyka wnętrza doskonale temu sprzyja. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 31 sty 2014 15:14)

Urządź mieszkanie w jasnych kolorach!

Nieustanne skoki adrenaliny i zbyt często dający się we znaki stres, potrzebują naturalnego zrównoważenia. Co skutecznie złagodzi wszystkie negatywne emocje? Domowa „oaza”, najlepiej pozbawiona wszelkich niepotrzebnych bodźców.

Często uprawianym przez gospodarza hobby, jest jeden z najbardziej ekstremalnych sportów – motocross. To oprócz codziennej, absorbującej pracy, dodatkowy życiowy „pobudzacz” pana domu. Oboje wraz z żoną uznali jednak, że w domu przyda im się spokój i to zarówno pod względem aranżacyjnym, jak i kolorystycznym.

Nic więc dziwnego, że najbardziej reprezentacyjne wnętrze domu zostało pozbawione jakichkolwiek mocnych i wyrazistych akcentów. Salon został urządzony z wyraźną przewagą odcienia świeżej i ciepłej bieli.

Białe są wszystkie ściany, a także zebrane w ozdobne fałdy długie zasłony w oknach. Podobny, choć nieco „przybrudzony” odcień, mają skórzane kanapy i miękki dywan na podłodze. Biały kolor zadecydował również o doborze detali, a nawet... gatunku kwiatów ozdobnych.

Wnętrze lekkie, świeże i jasne

Wybór właśnie takiej, a nie innej kolorystyki sprawił, że wnętrze odznacza się wizualną lekkością i świeżością. Na pewno jest to także zasługa wielkich okien, przez które wpada dużo dziennego światła, jak również zastosowanego efektownego oświetlenia.

Światło pada bowiem z kryształowego żyrandola, szklanych kinkietów oraz z poprowadzonych pod sufitem, długich świetlówek. Wrażenie lekkości wzmacniają także szklane elementy: blaty stolików oraz umieszczona przy wejściu witrynka ze sportowymi trofeami gospodarza. Nie jest to jednak wnętrze monochromatyczne.

Prawie wszechobecna biel została zestawiona z naturalnymi, ciepłymi brązami parkietu, stolarki okiennej, nóżek stolika oraz kamiennej, minimalistycznej obudowy kominka. Dzięki temu całość sprawia wrażenie przytulnego miejsca, faktycznie stworzonego do relaksu.

PROJEKTANT

Piotr Gierałtowski

Gierałtowski & Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA