Po długim dniu pracy, gospodarz, zanim „złapie oddech”, lubi przez jakiś czas poleżeć na kanapie w salonie… z pilotem w dłoni. W ten sposób najlepiej odpoczywa. Oszczędna kolorystyka wnętrza doskonale temu sprzyja. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Po długim dniu pracy, gospodarz, zanim „złapie oddech”, lubi przez jakiś czas poleżeć na kanapie w salonie… z pilotem w dłoni. W ten sposób najlepiej odpoczywa. Oszczędna kolorystyka wnętrza doskonale temu sprzyja. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Urządź mieszkanie w jasnych kolorach!

Nieustanne skoki adrenaliny i zbyt często dający się we znaki stres, potrzebują naturalnego zrównoważenia. Co skutecznie złagodzi wszystkie negatywne emocje? Domowa „oaza”, najlepiej pozbawiona wszelkich niepotrzebnych bodźców.

Często uprawianym przez gospodarza hobby, jest jeden z najbardziej ekstremalnych sportów – motocross. To oprócz codziennej, absorbującej pracy, dodatkowy życiowy „pobudzacz” pana domu. Oboje wraz z żoną uznali jednak, że w domu przyda im się spokój i to zarówno pod względem aranżacyjnym, jak i kolorystycznym.

Nic więc dziwnego, że najbardziej reprezentacyjne wnętrze domu zostało pozbawione jakichkolwiek mocnych i wyrazistych akcentów. Salon został urządzony z wyraźną przewagą odcienia świeżej i ciepłej bieli.

Białe są wszystkie ściany, a także zebrane w ozdobne fałdy długie zasłony w oknach. Podobny, choć nieco „przybrudzony” odcień, mają skórzane kanapy i miękki dywan na podłodze. Biały kolor zadecydował również o doborze detali, a nawet... gatunku kwiatów ozdobnych.

Wnętrze lekkie, świeże i jasne

Wybór właśnie takiej, a nie innej kolorystyki sprawił, że wnętrze odznacza się wizualną lekkością i świeżością. Na pewno jest to także zasługa wielkich okien, przez które wpada dużo dziennego światła, jak również zastosowanego efektownego oświetlenia.

Światło pada bowiem z kryształowego żyrandola, szklanych kinkietów oraz z poprowadzonych pod sufitem, długich świetlówek. Wrażenie lekkości wzmacniają także szklane elementy: blaty stolików oraz umieszczona przy wejściu witrynka ze sportowymi trofeami gospodarza. Nie jest to jednak wnętrze monochromatyczne.

Prawie wszechobecna biel została zestawiona z naturalnymi, ciepłymi brązami parkietu, stolarki okiennej, nóżek stolika oraz kamiennej, minimalistycznej obudowy kominka. Dzięki temu całość sprawia wrażenie przytulnego miejsca, faktycznie stworzonego do relaksu.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:38:16

  piękna podłoga
 • Tola, 2011-02-18 10:33:50

  A gdzie można kupić takie zasłony?
 • Domatorka, 2009-05-26 19:16:06

  Ulalala na pierwszy rzut oka wnętrze jak z amerykańskiego filmu. A po dłuższym przyjrzeniu się naprawdę miłe dla oka i ciała. I wcale sie nie zgodzę, ze potrzeba tu jest jakaę roślinka. Nic bym nie zmieniła,...
 • Kasia83, 2009-05-24 13:59:44

  Wnętrze w sam raz do oglądania komedii romantycznych :). Dałabym jakiś bardziej wyraźny zielony akcent (jakaś duża zielona roślinka) i mogłabym tam zamieszkać...

POLECAMY W SERWISACH