Za sprawą ogromnych okien salon przenika do ogrodu i na odwrót. Wystarczy położyć się na szezlongu i odpoczywać, odpoczywać... Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Za sprawą ogromnych okien salon przenika do ogrodu i na odwrót. Wystarczy położyć się na szezlongu i odpoczywać, odpoczywać... Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
26 lut 2014 05:15

W stylu francuskiej prowincji. Prowansalskie wnętrze

To rodzinny ciepły dom, w którym czas płynie powoli jak na błogiej francusiej wsi. Słońce wdziera się przez ogromne drewniane okna które wprowadzają do środka zieleń z ogrodu.

Wbrew pozorom to nie francuska Prowansja - dom znajduje się bowiem w Konstancinie. Mimo to bliskość lasu, piekny zielony ogród, a przede wszystkim sielski, rustykalny wystrój sprawiają, że możemy się tu poczuć jak na słonecznej śródziemnomorskiej prowincji.

Meble w wiejskim stylu

Rustykalny charakter podkreślają wybrane przez panią domu przy współudziale projektantów z pracowni architektonicznej Ejsmont meble. Surowe drewniane stoły wyglądają jakby pochodziły z wiejskiej oberży, a całość kwitują półki, szafeczki i dodatki z francuskojęzycznymi notkami.

W otwartym salonie i jadalni dominują naturalne materiały - na ścianie znalazł się piaskowiec, na podłogach i schodach prowadzących na piętro drewno lapacho. W salonie podłogę ozdabia również charakterystyczny parciany dywan. Przemyślane dodatki, takie jak lampiony czy kosze na kwiaty uzupełniają sielski wystrój wnętrza.

Rustykalna, a jednak nowoczesna aranżacja

Mimo panującego w części dziennej klimatu wnętrze ma także sporo nowoczesnych akcentów, od minimalistycznych białych rolet po proste, geometryczne meble wypoczynkowe oraz piękne schody i jadalnię łączącą w sobie motywy prowansalskie i zupełnie współczesne akcenty.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH