Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Sarah Lavoine. Projekt: Sarah Lavoine. Zdjęcia: Francis Amiand.

Fot. Sarah Lavoine. Projekt: Sarah Lavoine. Zdjęcia: Francis Amiand.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 16 lut 2016 13:43

We francuskim stylu. Klimatyczny salon w paryskim mieszkaniu

Lekki, pełen światła i elegancki - taki jest ten pokój dzienny w znajdującym się na poddaszu paryskiej kamienicy mieszkaniu.

Wnętrze zaprojektowane i zrealizowane w 2014 roku przez znaną francuską projektantkę Sarah Lavoine, zachwyca przestronnością i typowym paryskim stylem: lekkim i pełnym wdzięku. Główną rolę w blisko 170-metrowym mieszkaniu odgrywa z pewnością pokój dzienny. Ściany pomalowano tu białą farbą, podobnie jak drewniane podłogi. Na tym tle dobrane gustownie kolorowe dodatki i meble przemawiają z ogromną siłą. Odcienie niebieskiego idealnie współgrają ze stonowanymi beżami i szarościami - elementy wyposażenia zostały dobrane z wielką dbałością o szczegóły i ich wzajemną harmonię. Sporo z nich pochodzi zresztą z sieci butików należących do projektantki, część - jak metalowe schody na tle błękitnej ściany w holu - została wykonana przez nią specjalnie na zamówienie.

Przedmioty, których nie zaprojektowała sama architekt, są autorstwa innych designerów. Oprócz wspomnianych krzeseł projektu Pierre'a Paulina, znajdziemy tutaj artystyczne grafiki i fotografie, designerskie lampy, a także meble wyprodukowane przez małą, rodzinną fabrykę we Włoszech.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA