Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pełen światła salon to domowe centrum. Tutaj najczęściej toczy się życie mieszkańców. Lekkości dodaje mu jasna tonacja i ilość mebli ograniczona do minimum.

Pełen światła salon to domowe centrum. Tutaj najczęściej toczy się życie mieszkańców. Lekkości dodaje mu jasna tonacja i ilość mebli ograniczona do minimum.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Wnętrze salonu: pełne światła i przestrzeni

Mieszkańcy miast szczególnie tych dużych, żyją często pod presją uciekającego czasu. Ciągle gdzieś pędzą – stojąc w korkach, spotykają się z ważnymi ludźmi. Zobaczcie enklawę chroniącą mieszkańców przed miejskim zgiełkiem.

Dla wszystkich, którzy poszukują odmiany godnym polecenia rozwiązaniem jest zaszycie się, po pracy, w zaciszu domowego ogniska. Najlepiej aby nasz dom, a konkretnie salon (najczęstsze miejsce relaksu) temu celowi najlepiej służył. Aranżacja przepełnionej spokojem i odciętej od świata enklawy w mieście nie oznacza rezygnacji ze nowoczesnych zdobyczy techniki np. sprzętu audiowizualnego. Odpowiednio wkomponowany w całość telewizor czy kino domowe stanie się nieodzownym współtowarzyszem chwil spędzonych przy dobrym filmie.

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie: jak powinien wyglądać salon zapewniający chwile wytchnienia po ciężkim dniu, nie jest jednoznaczna. Zgodnie z przepisem sporządzonym przez architektów z Studia Aranżacji Wnętrz mDom, co widać na zdjęciach, jest codzienny kontakt ze sztuką i naturą. Z tego powodu nie znajdziemy w tym wnętrzu zwracających uwagę ekstrawaganckich kolorów.

Całość zaklęta została w stonowane, ciepłe barwy: wszechobecne beże, odcienie cynamonu i czekolady. Naturalny charakter mają wykorzystane do aranżacji materiały: drewno (również egzotyczne: tekowe i bananowca), rattan i trawa morska, len, bawełna oraz kamień. Poczucie przytulności potęgują też odpowiednio dobrane wyposażenie: lampy, miękkie dywany oraz płócienne rolety rzymskie i dekoracyjne panele z transparentnej tkaniny. Charakter całości podkreślają jednak meble. Szklane witryny wypełnione książkami i porcelaną są niby-strażnicy strzegący spokoju domowników. 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA