Kącik wypoczynkowy pod oknem lubiany zwłaszcza przed dzieci. Stanęła w nim kanapa (proj. Ministerstwo Spraw we Wnętrzach) tworząca udany duet z lampą Tolomeo od Artemide. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Kącik wypoczynkowy pod oknem lubiany zwłaszcza przed dzieci. Stanęła w nim kanapa (proj. Ministerstwo Spraw we Wnętrzach) tworząca udany duet z lampą Tolomeo od Artemide. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
16 sty 2014 11:04

Wnętrze z widokiem na świat

Otwarta przestrzeń dzienna przytulnego, rodzinnego domu wręcz skłania do odpoczynku i relaksu. Właściciele - rodzina z dwojgiem dzieci - cenią sobie wspólne spędzanie czasu, nic więc dziwnego, że projekt musiał uwzględniać te potrzeby.

Inwestorzy życzyli sobie wygodnego rodzinnego domu, jednocześnie jednak zależało im, aby przestrzeń miała elegancki, nowoczesny charakter. Projektu podjęli się architekci Ministerstwa Spraw we Wnętrzach, Magdalena i Marcin Konopka.

Otwarta przestrzeń dzienna na partnerze jest jasna i widna dzieki dużym przeszkleniom. Pokój dzienny o typowo wypoczynkowych charakterze został podzielony na dwie części funkcjonalne. W jednej z nich można poczytać ulubioną książkę, zatapiając się w miękkich fotelach. W drugiej - obejrzeć ulubiony film. W strefie telewizyjnej zwraca uwagę komfortowy mebel-siedzisko pod oknem, lubiany szczególnie przez kochające stąd wyglądać na świat dzieci. 

Otwartej przestrzeni salonu, który płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, nie dzielą żadne ściany. Jako element dzielący zastosowano za to szklane drzwi przesuwne. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko ukryć kuchenny bałagan i krzątaninę przed gośćmi. A fakt, że drzwi wykonano ze szkła sprawia, że przestrzeń jest jasna i przestronna nawet gdy są zasunięte.

W palecie barw dominują konsekwentnie szarości i brązy, ożywione kolorowymi dodatkami. Piękne wzorzyste rolety stwarzają dekoracyjny i elegancki klimat a podłogi (orzech amrykański) dopełniają całości.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • greg, 2014-01-17 16:39:54

    bardzo fajne wnętrze. Jak będę miał dom, to właśnie tak go urządzę.

POLECAMY W SERWISACH