Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kącik wypoczynkowy pod oknem lubiany zwłaszcza przed dzieci. Stanęła w nim kanapa (proj. Ministerstwo Spraw we Wnętrzach) tworząca udany duet z lampą Tolomeo od Artemide. Fot. Bartosz Jarosz.

Kącik wypoczynkowy pod oknem lubiany zwłaszcza przed dzieci. Stanęła w nim kanapa (proj. Ministerstwo Spraw we Wnętrzach) tworząca udany duet z lampą Tolomeo od Artemide. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 16 sty 2014 11:04

Wnętrze z widokiem na świat

Otwarta przestrzeń dzienna przytulnego, rodzinnego domu wręcz skłania do odpoczynku i relaksu. Właściciele - rodzina z dwojgiem dzieci - cenią sobie wspólne spędzanie czasu, nic więc dziwnego, że projekt musiał uwzględniać te potrzeby.

Inwestorzy życzyli sobie wygodnego rodzinnego domu, jednocześnie jednak zależało im, aby przestrzeń miała elegancki, nowoczesny charakter. Projektu podjęli się architekci Ministerstwa Spraw we Wnętrzach, Magdalena i Marcin Konopka.

Otwarta przestrzeń dzienna na partnerze jest jasna i widna dzieki dużym przeszkleniom. Pokój dzienny o typowo wypoczynkowych charakterze został podzielony na dwie części funkcjonalne. W jednej z nich można poczytać ulubioną książkę, zatapiając się w miękkich fotelach. W drugiej - obejrzeć ulubiony film. W strefie telewizyjnej zwraca uwagę komfortowy mebel-siedzisko pod oknem, lubiany szczególnie przez kochające stąd wyglądać na świat dzieci. 

Otwartej przestrzeni salonu, który płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, nie dzielą żadne ściany. Jako element dzielący zastosowano za to szklane drzwi przesuwne. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko ukryć kuchenny bałagan i krzątaninę przed gośćmi. A fakt, że drzwi wykonano ze szkła sprawia, że przestrzeń jest jasna i przestronna nawet gdy są zasunięte.

W palecie barw dominują konsekwentnie szarości i brązy, ożywione kolorowymi dodatkami. Piękne wzorzyste rolety stwarzają dekoracyjny i elegancki klimat a podłogi (orzech amrykański) dopełniają całości.

PROJEKTANT

Magdalena Konopka


Marcin Konopka

Ministerstwo Spraw We Wnętrzach

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA