Mieszkanie sprawia wrażenie niezwykle jasnego i przestronnego. Jest to zasługą zarówno użytych kolorów, jak i otwartych przestrzeni. Fot. Monika Filipuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Mieszkanie sprawia wrażenie niezwykle jasnego i przestronnego. Jest to zasługą zarówno użytych kolorów, jak i otwartych przestrzeni. Fot. Monika Filipuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wyspa kuchenna: idealna do aneksu

Atrakcyjny, funkcjonalny, z interesującymi rozwiązaniami, wśród których jest także inteligentny, sterujący światłem i dźwiękiem system EIB – tak wygląda dziś współczesny salon.

Dzienna część mieszkania, w której salon łączy się z kuchnią, została wyraźnie podporządkowana imponującej aranżacyjnie, umieszczonej w centrum, oryginalnej „rotundzie”, kryjącej wewnątrz luksusową łazienkę. Położenie i nietypowy kształt łazienki miały wpływ na pozostałe pomieszczenia, które zostały jakby „owinięte” wokół niej i zyskały dzięki temu intrygujący wygląd.

Trzymetrowa wysokość wnętrza pozwoliła na obniżenie niektórych części sufitu, dzięki czemu przestrzeń dodatkowo zyskała na dynamice.

Wiszące lampy: ważne oświetlenie

Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie, którego najciekawszym przykładem jest świetlna, zaokrąglona rampa wokół rotundy, ale na uwagę zasługują także rzędy wiszących lamp, nadbudowa kuchennego okapu ze świecącym okienkiem czy świetlówki i kinkiety na ścianach.

Dominującym kolorem we wnętrzu jest biel, która konsekwentnie opanowała ściany, sufit, kuchenne meble, szafę w przedpokoju i zestaw wypoczynkowy. Wszechobecnym jasnym płaszczyznom towarzyszy duża ilość szklanych mebli (stoliki w salonie, fronty szafek kuchennych) i detali (kinkiety lamp, szkło dekoracyjne).

I kolor i użyte materiały (oprócz szkła także mdf i stal) mogłyby sprawić, że wnętrze wydawałoby się dość chłodne, gdyby nie wprowadzono ocieplających elementów. Parkiet z teku, wykończenia z palisandru oraz „zwierzęce” dodatki, skutecznie, o kilka stopni, podnoszą temperaturę salonu.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:20:20

  1 zdjęcie super
 • taka jedna, 2011-07-06 21:05:49

  ja też sądzę, że okna są brzydkie, poza tym jeśli zaraz obok znajduje się blok, to tym bardziej powinno się powiesić jakieś zasłony czy coś. Chyba że ktoś lubi, jak się go podgląda... Poza tym ciekawie i przytulnie.
 • Domatorka, 2009-05-26 19:05:46

  jedyne co mi się nie podoba w tym wnętrzu to... okna. Są zwyczajnie brzydkie i przywodzą na myśl szpital! Może gdyby zakryć je jakąś firanką... choć i ona nie za bardzo będzie pasowała do wystroju... Oj tym razem to chyba beznajdziejny przypadek - choć reszta wnętrza bardzo mi się podoba...

POLECAMY W SERWISACH