Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Stylizowany fotel czy pochodząca z lat 20. ubiegłego wieku kanapa, świetnie komponują się z przezroczystym kubikiem i lampą Kartella, a drewniany zabytkowy stolik nie kłóci się ze sztuką współczesną czy sprzętem RTV. Fot. Bartosz Jarosz.

Stylizowany fotel czy pochodząca z lat 20. ubiegłego wieku kanapa, świetnie komponują się z przezroczystym kubikiem i lampą Kartella, a drewniany zabytkowy stolik nie kłóci się ze sztuką współczesną czy sprzętem RTV. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 paź 2010 11:25 (aktualizacja: 30 sty 2014 18:15)

Wystrój pokoju dziennego z antykami

Salon to oryginalna, stylistyczna mieszanka. Stylizowany fotel czy pochodząca z lat 20. ubiegłego wieku kanapa, świetnie komponują się z przezroczystym kubikiem i lampą Kartella, a drewniany zabytkowy stolik nie kłóci się ze sztuką współczesną czy sprzętem RTV.

Już na pierwszy rzut oka widać, jak ważną rolę pełnił we wnętrzu tkaniny: obicia mebli, rolety, zasłony, tapety. Urzekają wzornictwem i kolorem, wszystkie bez wyjątku pochodzą też z oferty londyńskiej firmy Designers Guild. Niemal stuletnia kanapa została obita tkaniną z kolekcji Kibushi – jej morski błękit efektownie łączy się ze złotymi wzorami i złotym wykończeniem. Zasłony w oknie to kolekcja Coromandel, zaś perłowobiała tapeta na ścianie – kolekcja Taraz.

Dom w starej kamienicy

Apartament znajduje się w historycznym, bo pochodzącym z 1905 roku budynku, co nie mogło nie mieć wpływu na aranżacją wnętrza. Głównym założeniem, jakie przyświecało projektantom, brzmiało: tchnąć nowe życie w stare mury, ale zachował przy tym ślady ich długiej historii. Z dawnego wystroju zachował się m.in. piękny drewniany parkiet, wielkim atutem wnętrza jest też jego imponująca, bo aż trzyipółmetrowa wysokość. Jeśli doda się do niej wysokie, francuskie okna, powstaje przestrzeń, której nie przytłoczą ładne meble. Salon to miejsce rodzinnej integracji i wspólnego relaksu – tu trzyosobowa rodzina czyta, rozmawia, przyjmuje gości, czasem ogląda telewizją.

Meble z wykorzystaniem sztukaterii

Warto zwrócić uwagę na żyrandol nad stolikiem (model Skygarden, Flos) – wewnątrz wykonany jest z gipsu, który ozdobiono kwiatową sztukaterią, na zewnątrz zaś pokrywa go lakierowana stal. Salon i położona obok jadalnia mają podobną powierzchnię i są ze sobą połączone za pomocą szerokiego, pozbawionego drzwi wejścia, nad którym znajduje się owalne „okienko”. We wspaniałej jadalni czas jakby się zatrzymał, ale to tylko pozory.

Wnętrze z antykami

Antyki, meble i dekoracyjne detale, nawiązujące do architektonicznych tradycji XVIII i XIX wieku tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Niekwestionowaną ozdobą jest przepiękny, kryształowy żyrandol – starannie odrestaurowany, pochodzi z czasów Marii Teresy. Na tak stylowym tle, zaskakująco dobrze prezentuje się nowoczesna, oszczędna zastawa stołowa marki Villeroy & Boch. 

PROJEKTANT

Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ


Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA