Zasłony w salonie: hit czy kit? Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Zasłony w salonie: hit czy kit? Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 sty 2018 11:31

Zasłony w salonie: hit czy kit?

Efektownie upięte zasłony, zwiewne firany, delikatne zazdrostki, wzorzyste rolety - dla jednych niezbędny element aranżacji, w innym wypadku niepotrzebny detal.

Dopiero odpowiednio dobrane tkaniny pozwalają w pełni wydobyć potencjał danej aranżacji. Czym w takim wypadku się kierować?

Najbardziej oczywistą i niejednokrotnie najlepszą wskazówką przy wyborze zasłon lub też podjęcia decyzji o ich braku, jest zaufanie indywidualnemu poczuciu dobrego smaku. 

Projekty nowoczesne, skandynawskie i minimalistyczne stawiają na oszczędność dekoracji, zatem również oprawa okien powinna być prosta, pozbawiona zdobień, najlepiej w klasycznych i uniwersalnych odcieniach – bieli, szarości lub delikatnych pasteli.

Zobacz także: Salon z kuchnią: 25 wnętrz z polskich domów

Na przeciwnym biegunie stylistycznym znajdują się wnętrza retro, glamour i art deco. Wyraziste wzory i bajeczne kolory – to właśnie dzięki nim pomieszczenie przeobrazi się w designerski majstersztyk.

Decydując się na zasłony pamiętajmy, że pełnia one funkcję praktyczną – osłaniają domowników przed ciekawskimi spojrzeniami, blokują dopływ światła (na przykład lampy ulicznej) z zewnątrz oraz zwiększają izolację pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że nawet 40% ciepła ucieka z domu przez okna!

Inną rola jest po porostu dekoracja wnętrza – zasłony sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Mogą stanowić stonowany, praktyczny dodatek albo główny element ozdobny. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH