• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
01 kwi 2016 12:56

Aranżacja kuchni i łazienki w domu. Projektant radzi

Nasz ekspert pomaga w rozplanowaniu glazury w łazience i rozmieszczeniu mebli w kuchni.

 • Aranżacji kuchni i łazienki w domu

  Witam Panią, Bardzo proszę o pomoc w aranżacji kuchni i łazienki w domu. W łazience chodzi mi o pomoc w rozplanowaniu położenia glazury, ale chcielibyśmy ograniczyć to do niezbędnego minimum, gdyż podoba nam się łazienka gdzie połączona jest glazura ze ścianami pomalowanymi farbami. Łazienka ma być w kolorach szarości i bieli albo biało czarna z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi pomalowanymi farbą. Jeżeli chodzi o kuchnię to proszę o pomoc w rozplanowaniu układu mebli - zlew zaplanowany pod oknem o szer. 208 cm a płyta gazowa na ścianie o dł. 305 cm bardziej z prawej strony. Myślałam aby zabudowę z lodówką umieścić na prawo od przejścia z salonu, a na ścianie o dł. 230 cm ustawić wysoki barek z hokerami, tylko nie jestem pewna czy tak będzie funkcjonalnie. W załączeniu Z góry dziękuję za pomoc.
  Monika Oborska

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Kuchnia jest ustawna, nie napisała Pani jaka duża ma być zmywarka i jaka lodówka. Oraz czy piekarnik ma być ponad blatem. Zrobiłam dwie wersje z barkiem i bez. Kuchnia jest już więc można zrobić obie wersje pamiętając o blendach przy ścianie i lodówce, tak aby front od lodówki mógł się otworzyć niezależnie od uchwytu. W narożniku proponuję wykorzystać systemy narożne Peki lub innej firmy. Jest to dobre rozwiązanie do dużej szafki. Jeśli chodzi o układ kafli w łazience to jest to zlecenie na projekt. Możemy go wykonać dla Państwa. Nie mniej jednak trzeba było by się umówić indywidualnie. Ponieważ tu potrzebna jest wizualizacja. a nikt jej na poradach nie zrobi. Na pewno kafle muszą być wokół wanny, przy wc i umywalce proponuję zrobić ścianę z drzwiami malowaną a resztę niestety w kaflach. Ponieważ na każdej ścianie coś jest i będzie ciężko uzasadnić brak kafli. Na ścianie gdzie ma lub maja być umywalki można wykonać szafkę od ściany do ściany z wielkim lustrem przyklejanym do ściany.

Proj. Agata Piltz.
Proj. Agata Piltz.
Agata Piltz

 • O projektantce:

  Inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH