• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
12 cze 2015 11:07

Aranżacja pokoju dla 5-latka. Ekspert radzi

Nasz projektant podpowiada jak rozplanować pokój dla syna, by był przyjemny, funkcjonalny i wygodny.

 • A tu ramka bez zdjęcia

  Witam
  Musze przeprowadzić remont w pokoju, który dotychczas był naszą sypialnią i pokojem dla mojego syna. Jednak Syn ma już 5 lat i chyba czas najwyższy zostawić pokój tylko dla niego. Proszę Was o pomoc. Chciałabym urządzić pokój tak, aby był na parę ładnych lat. Problemu z przestrzenią nie mam, ale w sumie mam tylko jedną cała pustą ścianę. Nie zależy mi na dodatkowych meblach, bo wszystko co ma mieści się w ogromnej szafie. Jedynie może jakieś biurko, szafka na rzeczy szkolne (w przyszłości) no i łóżko oczywiście. Nie wiem jak to rozplanować, by pokój był przyjemny, funkcjonalny i wygodny. 

  Podgląd pokoju w załączniku.
  Bożena

Porady on-line
Porady on-line

Witam Panią,

Chociaż pokój jest duży i przestronny, jego układ aranżacyjny nie pozostawia zbyt wielkiego pola manewru, przez istniejącą zabudowę szafy. Mebel ten stwarza naturalną wnękę, w której znakomicie wpasowuje się łóżko wraz z szafką nocną. Zagłówek łóżka schowany za bokiem szafy da poczucie wyciszenia i kameralności. Wówczas na część naukową w postaci biurka i ewentualnego regału na książki pozostaje przeciwległa do szafy ściana. (Można również rozważyć ustawienie biurka w tym właśnie miejscu przodem do okna.) Dzięki temu pozostała część pokoju pozostaje dużym placem zabaw, które jeszcze przez kilka lat będzie funkcjonalnie najważniejszym elementem dziecięcej egzystencji.

Proj. Maciejka Peszyńska-Drews
Proj. Maciejka Peszyńska-Drews

z pozdrowieniami

Maciejka Peszyńska-Drews

 • O projektantce

  Maciejka Peszyńska-Drews

  Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
  Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH