• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
03 lut 2016 13:12

Aranżacja salonu. Porada eksperta

Nasza projektantka przedstawia dwa warianty na urządzenie salonu w stylu nowoczesnym.

 • Jak urządzić salon?

  Witam, dostałem od rodziców mieszkanie, chciałbym tam zamieszkać za niedługo z narzeczoną, lecz nie mamy pojęcia jak urządzić salon, problemem jest to, że do mieszkania wchodzi się tak jakby prosto do salonu. Chcielibyśmy aby nasz salon był nowoczesny ale za razem przytulny. Bardzo prosimy o poradę.
  Kamil Kaperahehe
   

Porady on-line.
Porady on-line.
Odpowiedź:
Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie
Ponieważ nie wiem co dokładnie ma znaleźć się w pokoju, więc postawiłam na podstawową funkcję relaksu i miejsce do przechowywania.
Kształt pomieszczenia wymusza konkretne ergonomiczne ułożenie sprzętów, wiec opcje nie różnią się od siebie znacząco.
Proj. Inventive Interiors.
Proj. Inventive Interiors.

Jest miejsce na sofę lub niewielki narożnik. Strefę wypoczynkową można oddzielić nieco od wejścia funkcjonalną zabudową meblową. Wariant 2 również daje możliwość delikatnego osłonięcia wieszaków na ubrania. W wariancie 1 proponuję pufy, które można swobodnie dostawić do sofy, gdy są goście.
Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.
Ścianę za sofą lub za TV można potraktować dekoracyjnym materiałem (np. tapeta, kamień, beton). Może też pojawić się nad sofa półka lub galeria zdjęć.
W małym pomieszczeniu ważne są też lustra - warto umieścić przynajmniej jedno lustro pełnej wysokości klejone na ścianę - optycznie powiększy pomieszczenie i wprowadzi światło.
Kolorystykę sugeruję jasną - biele i szarości lub beże, może jakiś akcent żywszego koloru - wszystko zależy od preferencji. W załączniku kilka inspiracji z naszych projektów - w różnej stylistyce.
Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.
Fot. Inventive Interiors.
Pozdrawiam ciepło
Małgosia Brewczyńska

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH