• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
20 cze 2016 18:19

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym. Porada eksperta

Duży salon z aneksem kuchennym daje wiele możliwości do zagospodarowania wnętrza. Zobaczcie propozycje naszej projektantki.

 • Salon z aneksem kuchennym

  Dzień dobry, bardzo proszę o poradę dotyczącą rozplanowania salonu z aneksem kuchennym. Salon jest duży (około 30 metrów) i zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem byłoby oddzielenie części kuchennej od pozostałości (całkowicie lub częściowo). Nie za bardzo wiem jak to zrobić by jednocześnie nie tracić dużej przestrzeni i przestronności pokoju. Z drugiej strony nie chciałabym siedząc na kanapie patrzeć na kuchnie. Kuchnia przewidziana jest w górnym lewym rogu, kolo okna. Parapet będzie pozwalał na umieszczenie pod nim szafek kuchennych (w tym miejscu nie będzie grzejnika dlatego chciałam umieścić pod nim normalne szafki). W salonie chciałabym by był duży stół oraz kanapa/ rogówka oraz kącik RTV. Nasuwają mi się dwa rozwiązania dotyczące kuchni: 1. kuchnia oddzielona od przedpokoju ścianką lub rzędem szafek i zamknięta/ osłonięta częściowo od strony wejścia/ przedpokoju. (zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem byłoby oddzielenie przestrzeni ścianką z karton-gipsu lub zwykłą ścianą, czy też wystarczy oddzielić ją rzędem szafek po stronie kuchni i pokoju/ przedpokoju) 2. kuchnia w kształcie litery U z barem z rzędem szafek od strony okna do wnętrza salonu, częściowo oddzielona szafkami lub krótką ścianką Proszę o poradę przy obydwu tych rozwiązaniach wraz z podpowiedzią jak zaaranżować sprzęty kuchenne w takiej przestrzeni oraz jak rozplanować oświetlenie kuchni i pokoju
  Sonia Maria

Porady on-line
Porady on-line

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Przestrzeń salonu faktycznie do pozazdroszczenia.
Nie wydzielałabym oddzielnej kuchni – szkoda tak fajnej otwartej i przestronnej części dziennej.
Aby uniknąć widoku kuchni podczas oglądania TV proszę ustawić sofę tyłem do kuchni. W zależności od preferowanej liczby miejsc siedzących można wstawić sofę narożną albo zestaw dwóch sof i foteli – takie rozwiązanie daje możliwość większych zmian w przyszłości.
W wariancie 1 sofę można przesunąć w stronę TV a za sofą umieścić niewielką wyspę z dodatkowymi szafkami.

Pozdrawiam ciepło

Małgosia Brewczyńska

Proj. Inventive Interiors
Proj. Inventive Interiors
Fot. Inventive Interiors
Fot. Inventive Interiors
Fot. Inventive Interiors
Fot. Inventive Interiors

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH