• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
24 lut 2014 14:51

Architekt radzi, jak zaaranżować wąską kuchnię

Arch. Małgorzata Brewczyńska, nasza redakcyjna projektantka z pracowni Inventive Interiors radzi, jak zaaranżować wąską kuchnię tak, aby uniknąć nudy.

 • Wąska kuchnia nie musi być smutna i nudna.

  Witam prosze o doradztwo i aranzacje kuchni która jest prostokątna i mało ustawna chciała bym ją już zmienić inaczej bo jest prosta i smutna nadmienie ze jezeli sie Pani to przyda to kuchnia ma 5m. dl.a2m.szer. okno zajduje sie na wąskie j stronie dziekuje i pozdrawiam.
  Barbara macińska

Odpowiedź: 

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Przy szerokości kuchni 2m wszystkie sprzęty znajdą się pewnie na jednej stronie, chyba, że pod oknem można usytuować zlewozmywak, choć jest to również fajne miejsce na minibarek.

Nie oznacza to, że kuchnia będzie nudna.

Oprócz tego, że ożywić możemy przestrzeń nad blatem, to wolna ściana również może stać się elementem dekoracyjnym. Jednak, jedno albo drugie, aby nie przesadzić z dekoracją. Na dużej ścianie można dać pasującą do całości fototapetę.

Jeśli brakuje schowków, na wolnej ścianie można powiesić płytkie szafki, które pochowają szklanki, kieliszki i inne mniejsze elementy.

Najdalej od okna proponuję umieścić lodówkę i pion z piekarnikiem, dzięki temu blat roboczy będzie oświetlony lepiej światłem dziennym. Oczywiście nie należy zapomnieć o dodatkowym oświetleniu blatu roboczego, który można ukryć pod szafkami wiszącymi, albo w suficie podwieszanym.

Małgorzata Brewczyńska
Małgorzata Brewczyńska

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.
   
  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH