• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
20 cze 2016 16:10

Cegła w kuchni. Ekspert radzi

Sprawdź co nasz projektant radzi na temat zastosowania cegły pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami w kuchni.

 • Naturalna cegła w kuchni

  Dzień dobry ;-) Pani Małgorzato, jestem początkującym projektantem wnętrz i mebli. Obecnie pracuję nad aranżacją domku jednorodzinnego (aktualnie w stanie surowym - deweloperskim). Inwestor bardzo chce widzieć we wnętrzu naturalną ciętą cegłę. Moim zadaniem jest zatem połączyć nowoczesne wnętrze ze starą ciętą cegłą w jadalni i kuchni. Moje pytanie brzmi: Czy w kuchni mogę zastosować cegłę jako "fartuch" pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami. Czy mogą wystąpić problemy wynikające z użytkowania cegły w tym miejscu? W załączniku wysyłam wizualizację przygotowaną dla inwestora. Czy ma Pani jakieś uwagi lub wskazówki do tego wnętrza. Może powinienem jeszcze coś zmienić lub z czegoś zrezygnować? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  Remigiusz Markuc

Porady on-line
Porady on-line

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Naturalna cegła jest bardzo modnym elementem we wnętrzu ale również bardzo wymagającym.
Należy uważać, aby nie przytłoczyła za bardzo wnętrza.
Cegła jak najbardziej może się pojawić w przestrzeni między blatem a szafkami – jednak absolutnie osłonięta szybą, bowiem przestrzeń nad blatem w kuchni najbardziej się brudzi, dlatego wymaga dobrego i łatwego w czyszczeniu zabezpieczenia.

Pozdrawiam ciepło
Małgosia Brewczyńska

 • O projektantce:

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • Brickens, 2016-07-05 15:44:29

  Cieszymy się bardzo że cegła jest w modzie i powoli oryginalne produkty, mimo że trochę droższe, wypierają z rynku produkty cegłopodobne i odlewy gipsowe.

POLECAMY W SERWISACH