Projekt Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. designcoach.pl
Projekt Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. designcoach.pl
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
24 marz 2015 14:32

Co zrobić z łukiem między kuchnią a salonem?

Czytelniczka ma problem z łukiem między kuchnią a salonem, architekt podsuwa rozwiązanie.

 • Łuk między kuchnią a salonem, co zrobić?

  Witam! Mam w domu łuk między kuchnią a salonem. Nieszczęśliwie łuk leży na jednej ścianie z drzwiami, co nie wygląda dobrze. Pojawił się pomysł zlikwidowania łuku (co jest trudne, bo ściana jest nośna i trzeba włożyć nadproże, ale możliwe) lub dołożenia łuku między ścianką zieloną, a wspomnianą wyżej ścianą (co spowoduje odgrodzenie łuku i drzwi oraz odzieli salon od wejścia z przedsionka). Nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze. Anna Gwizdała.

Odpowiedź:
Maciejka Peszyńska-Drews - Autorskie Studio Projektu QUBATURA

Znacznie prostsze i mniej kosztowne będzie na pewno zrobienie drugiego łuku. Jednocześnie jest to pasujące do wnętrza rozwiązanie. Myślę tylko, że warto trochę zawęzić szerokość przejścia, żeby sam łuk był bardziej proporcjonalnie niż zapowiada to obecny otwór.

Maciejka Peszyńska-Drews
Design Coach

 • O projektantce

  Maciejka Peszyńska-Drews

  Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
  Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH