• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
22 maj 2014 09:51

Dobór kolorów do salonu. Ekspert radzi

Pomagamy czytelnikowi przy doborze kolorów do salonu połączonego z jadalnią i pokojem telewizyjnym.

 • Dobór koloru ścian w salonie

  Zamierzam pomalować salon-jadalnię-pokój telewizyjny z kominkiem całość 25 m2. Duże okno na południe, mniejsze na wschód. Dominuje w meblach w tym kominek brąż. Rozważamy kolor kawa z mlekiem, lilaróż? Może podpowiedź w zakresie umeblowania - przestrzeń 2 m jedna śćiana, 2x po 1.50 po obydwu stronach okna i 3 m duza ściana.
  Bogdan Szewczyk

Odpowiedź: 

Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe:

Witam, 

nie wiem, jakie są Państwa preferencje kolorystyczne, ale proponowałabym utrzymać mieszkanie w jasnych kolorach z jakimś żywym akcentem. Osobiście nie polecam tak bardzo kawy z mlekiem, ponieważ, mimo tego, iż jest dobrym tłem, nie wprowadza świeżości do wnętrza. Sugeruję biel, może właśnie przełamaną takim pudrowym różem, o którym Pan wspomniał w mailu. Można rozważyć też coś mocniejszego, np.: gołębi niebieski. 

Proszę przemyśleć umeblowanie pod względem dobrej odległości tv - kanapa. Proponowałabym ustawienie funkcji na dłuższej ścianie, tak aby kanapa stała tyłem do stołu, co optycznie oddzieli jadalnie od salonu i tv. Plecy kanapy można wykorzystać i postawić nowy mebel do jadalni typu konsola, wąski i niski kredens... 

Mam nadzieję, że pomogłam, 

Pozdrawiam serdecznie, 
arch. wnętrz Ewa Gumkowska
 • O projektantce

  Arch. Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe

  Architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych, komercyjnych i biurowych. Projekty wykonuje korzystając z doświadczenia zebranego w wiodących pracowniach w Polsce i za granicą, współpracy ze specjalistami wielu branż oraz dokształcaniu się w dziedzinie wzornictwa oraz najnowszych trendów projektowych.

  BLOQ studio projektowe

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH