Aranżację jadalni wzbogaca symboliczny malunek na ścianie. Fot. Bartosz Jarosz.
Aranżację jadalni wzbogaca symboliczny malunek na ścianie. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 gru 2016 10:48

Ekspert podpowiada, jak rozplanować meble we wnętrzu

Czytelniczka ma problem z rozmieszczeniem mebli we wnętrzu. Nasz ekspert podsuwa kilka pomysłów.

 • Aranżacja wnętrza

  Proszę o poradę jak do poniższego wnętrza zmieścić rozkładaną kanapę, stół i 4 krzesła.
  Wiktoria Madeła

Odpowiedź:
Maciejka Peszyńska-Drews - DesignCoach.pl:

Jedyne rozwiązanie, które wydaje mi się możliwe, by pogodzić Pani potrzeby użytkowe, przedstawiłam na rzucie. Rozkładany tapczan, musi mieć długość ok 200cm, a najmniejszy stół, który pomieści 4 osoby ma wymiar 120x70. W takim wypadku najbardziej kłopotliwe wydaje się usytuowania telewizora. Najlepiej byłoby go przenieść na ścianę przy wejściu do kuchni, gdzie zamontowany dodatkowo na pantografie, byłoby można przekręcać pod kątem do kanapy, kuchni, a nawet w stronę jadalni. Jednak nie wiem na ile to możliwe, bo nie znam całego układu mieszkania. Drugą opcją jest pozostawienie go w obecnie zaznaczonym przez Panią miejscu, ale wieszając go znacznie powyżej stołu, w tzw standardzie hotelowym. Zdaję sobie sprawę, że nie są to idealne rozwiązania, ale w przestawionym przez Panią układzie, wydaje mi się, że kompromis jest nieunikniony. Mam nadzieję, że mimo braku idealnego rozwiązania, moja porada okaże się pomocna.
Maciejka Peszyńska- Drews
projektant wnętrz i Design Coach

Wypoczynek i jadalnia - Proj. Maciejka Peszyńska-Drews - Design Coach.pl
Wypoczynek i jadalnia - Proj. Maciejka Peszyńska-Drews - Design Coach.pl

 • O projektantce:

  Maciejka Peszyńska-Drews - Design Coach.pl

  Jestem pierwszym w Polsce Design Coachem. To połączenie wiedzy projektanta z funkcją coacha, który w pracy nad wnętrzem wspiera pomysłowość i kreatywność klienta, pozwalając mu na realizację własnych wizji. Współpraca jest formą konsultacji i opiera się na budowaniu świadomości projektowej, tak, żeby klient samodzielnie dokonywał wyborów i podejmował decyzje, mogąc przy tym liczyć na profesjonalną opiekę projektanta i wsparcie techniczne.
  Prowadzę także Autorskie Studio Projektu, gdzie od lat opracowuję kompleksowe projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2017-01-03 13:18:41

  Ja projektowałam swoje mieszkanie z pracownią architektoniczną ARCHITETTO. To świetni fachowcy i pasjonaci, mają niesamowite wyczucie stylu i idealnie rozumieją oczekiwania klienta.
  Oferują:
  realizacje „pod klucz”,
  projektowanie mebli,
  analizy jakości wnętrz,
  doradztwo inwestycyjne,
  nadzory autorskie,
  koordynację międzybranżową,
  inwestorstwo zastępcze

POLECAMY W SERWISACH