Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Proj. Małgorzata Brewczyńska.

 • Autor: Rafał Konopka
 • 19 sty 2015 13:20 (aktualizacja: 19 sty 2015 14:31)

Ekspert radzi jakie dobrać kolory i dodatki do mieszkania

Szukasz propozycji na nowoczesną i stylową aranżacje mieszkania? Architekt pomaga w doborze kolorów i dodatków.

 • Dobór kolorów i dodatków w mieszkaniu

  Dzień dobry. Chciałabym pomalować mieszkanie w jasnych barwach. Niestety nie mam dobrego oka w aranżacji. Co można zmienić czego się trzymać aby było nowocześnie i stylowo. Chciałabym uzyskać efekt exclusive. Jakie kolory można używać w dodatkach? poduchy, wazony, obraz? b.dziękuje za pokierowanie.
  Basia Piechulla

Odpowiedź:
Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Witam serdecznie.

Pisze Pani o malowaniu ścian, więc nie wiem, czy w grę wchodzą również większe zmiany, jak np. meble, czy podłoga, więc skupiłam się głównie na ścianach, dodatkach i oświetleniu. Na początek elementy, które śmiało mogą pozostać: narożnik, dywan, dodatki, jak wazon na stole, wazoniki na półkach koło tv.

W meblach i dodatkach pojawia się kolor czarny i to proponuję zachować jako akcent kontrastujący. Jedynie kącik ze stołem i krzesłami wydaje się być dość ciężki – na ścianie za stołem proponowałabym eleganckie lustro, ewentualnie może zmianę stołu i krzeseł na nieco lżejsze.

W załączniku przesyłam zestawienie sugerowanych produktów. Na pewno wrażenie ekskluzywne zrobią bardziej spektakularne lampy, ciekawa tapeta z perłowym połyskiem, która mogłaby pojawić się na ścianie z TV lub przy jadalni, klimatyczne firanki do podłogi i zasłony. Same farby nigdy nie zapewnią tej dodatkowej struktury i efektu jaki można uzyskać np. tapetą lub tynkiem strukturalnym. Obecny pomysł z tapetę za TV i we wnęce jest ok, ale na pewno sama tapeta wymaga zmiany. Moja propozycja - tapeta jasna z wzorem za TV, aby rozświetlić pokój, a do tego tapeta gładka ciemniejsza (jedynie ze strukturą, połyskiem) we wnęce i za stołem. Ściany białe. Jeśli obawia się Pani białych ścian (widzę, że są małe dzieci), to obie tapety wybrałabym jasne (biel, ecru) , a ściany wtedy jasnoszare. Obie propozycje w zestawieniu.

Elegancji nadadzą odpowiednie dodatki, z którymi bym nie przesadzała. Ładnie wyglądają zestawienia dwóch lub trzech wazonów o różnej strukturze, lub np. trzy jednakowe wazoniki ustawione w jednej linii. Kilka elementów w jednej stylistyce uporządkują wizualnie pomieszczenie.

Widzę, że kuchnia jest częściowo otwarta na salon, więc o niej również należy pomyśleć, aby zachować ciągłość klimatu. Element naokoło wejścia do kuchni do zmiany na kolor bardziej pasujący do nowego wnętrza. Podłoga w kuchni jest jasna, nawiązuje do kolorystyki sofy i taką tonację bym proponowała: ciepłe szarości , biel, jasne drewno mebli i akcenty czerni.

Pozdrawiam
Małgorzata Brewczyńska
Inventive Interiors

Małgorzata Brewczyńska.
Małgorzata Brewczyńska.

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

PROJEKTANT

Małgorzata Brewczyńska

Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA