• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
17 lis 2014 13:58

Jak dobrać kolory do łazienki na poddaszu?

Proszę o pomoc w doborze płytek oraz ich koloru do łazienki na poddaszu.

 • Łazienka na poddaszu

  Witam, mam pytanko mam łazienkę 305 na 360 na poddaszu i chce zastosować płytki betonowe. Jak dobrać kolory mam na myśli, że na pewno ma się znaleźć drewno. Jakich użyć kolorów, zastanawiam się czy wciągnąć w tę szarość trochę czarnego? Proszę o pomoc.

Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line
Porady on-line

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:
Jeśli chodzi o kolorystykę to proponuję skupić się na trzech kolorach, np.: beż, drewno, biel lub biel, szarość, drewno. Czerń również ładnie skomponuje się z drewnem - może być w formie płytek - większych płaszczyzn lub tylko dodatków (element mebli, ręczniki, dekoracje). Niech motyw drewna (płytki drewnopodobne, meble, drzwi - jeśli to możliwe) będzie w jednolitej kolorystyce. Z beżami bardzo ładnie komponują się odcienie dębu i orzecha.
 
Przy planowaniu układu płytek w dużej łazience lepiej dzielić je na większe płaszczyzny - nada to spokoju i harmonii. Np. zamiast wąskiego pasa płytek drewnopodobnych w kabinie - użyć je na całej szerokości kabiny lub w kabinie wykorzystać białe płytki, a drewnopodobne od linii kabiny na całą ścianę z umywalką. Umywalkę warto wyeksponować - obecnie wzrok przykuwa miska WC i zabudowa obok wanny. Użycie kinkietów lub lampek wiszących przy umywalce oraz większego lustra (np. do sufitu) powiększy i rozjaśni przestrzeń, przyciągnie wzrok. 
 
W łazienkach - zwłaszcza na poddaszu - warto wziąć pod uwagę meble wykonane na zamówienie - da to możliwość zagospodarowania większej przestrzeni użytkowej przy umywalce. Rozważyłabym też szafkę do pełnej wysokości skos nad zabudową geberitu - może podniesiona nieco do góry - stworzy się półka, którą można podświetlić od dołu szafki.  Ewentualne zamknięcie pralki w szafie dałoby miejsce na ukrycie detergentów.
 
Zabudowa z półkami koło wanny chyba ogranicza dostęp do pralki, nie jest też korzystna wizualnie - jest obcym elementem nie wynikającym z żadnych podziałów, dodatkowo powiększa i tak sporą wannę. Zabudowa - półka za wanną jest zupełnie wystarczająca na elementy dekoracyjne i kosmetyki.
 
Wannie można dodać lekkości  i ją uatrakcyjnić przez podcięcie zabudowy na dole (np. obłożone w płytkami w kolorze podłogi), dodatkowo można je podświetlić taśmą LED. Wanna sprawi wrażenie mniejszej, a podświetlenie nada klimatu. 
 
Na koniec dobrze jest przemyśleć dodatki. Wszystkie niepotrzebne elementy warto schować do szafek - aby nie rzucały się w oczy i nie sprawiały wrażenia bałaganu - na jednej półce wystarczy kilka świeczek/ ładny wazon (nawet na podłodze) dodadzą charakteru i ciepłego nastroju. 
 
Poniżej kilka naszych projektów, które mam nadzieję zainspirują.

Małgorzata Brewczyńska
Małgorzata Brewczyńska

Pozdrawiam
Małgosia Brewczyńska

  WASZE KOMENTARZE (0)

  DODAJ KOMENTARZ

  POLECAMY W SERWISACH