Proj. Małgorzata Galewska, fot. Bartosz Jarosz.
Proj. Małgorzata Galewska, fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
20 marz 2014 09:37

Jak dobrać mozaikę w łazience? Zobacz rozwiązanie!

Nasz ekspert, Justyna Majkowska doradza w sprawie doboru koloru mozaiki w łazience.

 • Jak urządzić łazienkę?

  Dzień dobry. Łazienka ma 300x180cm. (Krótsza ściana z wanną). Kafelki 20x50cm jasnoszare i b.ciemnoszare. Projekt wydaje się spójny, jednak zastanawiam się czy dać pas mozaiki na ścianie z wanną, chyba takie paski nie są już modne? Ponieważ mozaika występuje jako wąski pasek przy pionowym lustrze oraz nad geberitem (to mi się podoba), wypadałoby powtórzyć ten motyw po drugiej stronie łazienki. Może zrezygnować z pasa nad wanną, który przechodzi na obudowę wanny i mozaiką obłożyć całą obudowę wanny? Zrezygnuję z ciemnej podłogi pod sedesem - brak ciemnego gresu. Co Pani sądzi o tym projekcie? Zostawić tak jak jest?
  Pozdrawiam.
  Adam Boratyński

Porady on-line
Porady on-line

Porady on-line
Porady on-line

Odpowiedź: 

Justyna Majkowska - projektant wnętrz:

Witam Panie Adamie,
Mozaiki są wciąż modne i chyba jeszcze długo będą. To chętnie stosowane rozwiązanie, często właśnie jako akcent dekoracyjny. Nie musi Pan powtarzać paska z mozaiki po przeciwnej stronie. Akurat w tym przypadku zachowanie symetrii układu płytek nie jest konieczne. Zrezygnowałabym z ciemnego gresu na podłodze, w okolicy miski ustępowej i jednak z obudowy nim wanny. Przede wszystkim ze względów praktycznych. To miejsca narażone na częste zachlapania, a woda lubi pozostawiać ślady na ciemnej ceramice. Może Pan Wannę obudować mozaiką, albo podstawową, jasną płytką z zachowaniem paska z mozaiki.

W projekcie, bardzo ładnie harmonizuje się drewniany blat z szarością płytek. Proszę tylko pamiętać o odpowiednim zaimpregnowaniu drewna, gdyż będzie narażone na częsty kontakt z wodą.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Majkowska

 • O projektantce

  Justyna Majkowska

  Projektant wnętrz, dziennikarka Dobrze Mieszkaj i Dobrzemieszkaj.pl. Podchodzi do projektów z dużą wrażliwością, inwencją twórczą i wyrozumiałością do potrzeb zainteresowanych. Natura jest dla niej największą inspiracją, a jej zderzenie z cywilizacją i rozwojem technologicznym zawsze skutkuje niepowtarzalnymi projektami.


  Justyna Majkowska – architekt wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • toptrendymeble-pl, 2014-03-24 09:06:07

  mozaika bardzo na tak!

POLECAMY W SERWISACH