Proj. Maciejka Peszyńska-Drews - DesignCoach.pl
Proj. Maciejka Peszyńska-Drews - DesignCoach.pl
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
04 wrz 2015 14:23

Jak połączyć kuchnię z salonem? Proszę o poradę w aranżacji

Czytelnicy chcą urządzić nowo kupione mieszkanie radzimy co zrobić, by było wygodne i funkcjonalne.

 • Jak połączyć kuchnie z salonem?

  Witam,
  Właśnie kupiliśmy z mężem pierwsze mieszkanko, stare budownictwo ale chcemy nowocześnie wyremontować. Mieszkanie 65m w pierwotnej wersji 3 pokoje i osobna kuchnia, osobne małe wc i łazienka. Chcielibyśmy połączyć kuchnie z salonem (pomieszczenie nr 114 i 113) i łazienkę z wc (pomieszczenie nr 115 i 116) aby stworzyć jedną większą łazienkę. W załączeniu rzut mieszkania, proszę o poradę w sprawie połączenia kuchni z salonem, styl nowoczesny a co do kolorystyki właśnie nie mamy konkretnego zdania ani pomysłu... Myśleliśmy o beżach, brązach, bieli i szarości.

Porady on-line.
Porady on-line.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie łazienki z wc. Wprawdzie do kuchni trzeba będzie przejść przez salon, ale łazienka zrobi się duża i bardzo komfortowa. Zmieści się w niej swobodnie pełen program: z wanną, prysznicem, pralką, a nawet dwiema umywalkami, a to nie jest często możliwe w mieszkaniach nawet nowego typu.
W takim wypadku otworzenie kuchni na salon jest konieczne, ale to również zabieg bardzo korzystny ergonomicznie. Nie dość, że blaty kuchni można zaaranżować nawet na 3 ścianach - choć ja sugeruję zabudowę w literze L z pozostawieniem ściany okiennej wolnej, na postawienie komody/kredensu - to na granicy otwartych pomieszczeń możemy ustawić jadalnię, która pozwala na pozostawienie strefy wypoczynkowej w głównej części pokoju. Dzięki takiej aranżacji kuchnia, jadalnia i salon stworzą wspólną część dzienną, a jednocześnie każda strefa będzie wyraźnie oddzielona, co da Państwu duży komfort użytkowy.

Proj. Maciejka Peszyńska-Drews.
Proj. Maciejka Peszyńska-Drews.

Maciejka Peszyńska-Drews
Autorskie Studio Projektu QUBATURA

 • O projektantce

  Maciejka Peszyńska-Drews

  Od 12 lat działamy w duecie, tworząc bardzo indywidualne projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców. Mamy na koncie dziesiątki zrealizowanych inwestycji i usatysfakcjonowanych klientów.
  Kameralne warunki współpracy, połączenie kreatywności, wykształcenia artystycznego z wiedzą techniczną i budowlaną, dają gwarancję twórczej, rzetelnej i kompleksowej opieki nad projektem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH