Kinkiet I.Cono to lekka, nowoczesna forma. Fot.Vibia.
Kinkiet I.Cono to lekka, nowoczesna forma. Fot.Vibia.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
26 maj 2014 13:34

Jak przearanżować pokój na sypialnię?

Podpowiadamy jak dobrać kolory, meble i dodatki by urządzić z pokoju sypialnię w nowoczesny stylu.

 • Jak zaaranżować sypialnię z pokoju?

  Witam, Przeprowadzam właśnie remont starego domu. Bardzo prosiłbym o poradę jak zrobić sypialnię z tego pokoju. Sypialnia ta miałaby być raczej w nowoczesnym stylu. Pokój jest prostokątny o wymiarach 550/346 cm.
  Mateusz Gorgosz

Odpowiedź: 

Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe:

Witam,

Po obejrzeniu zdjęć widzę tylko jedno miejsce na łóżko, mianowicie ściana po prawej od wejścia do pokoju, na przeciwko wejścia do garderoby. W takim pomieszczeniu ładnie i współcześnie wyglądałoby łóżko z większym, materiałowym wezgłowiem. Może pikowanym? Przy łóżku zmieszczą się dwa stoliki nocne.

Jeśli chce Pan osiągnąć nowoczesny wygląd pomieszczenia to proponuję zamknąć się w barwach chłodniejszych (biel, szarość, zgaszony niebieski czy indygo - bardzo modny w tym sezonie) i drewnie. Może jest możliwość, żeby właśnie tę ścianę po prawej stronie od wejścia potraktować surowo – np. jeśli ściana jest ceglana, warto skuć tynk, wyczyścić cegły i pomalować na biało.

Proponuję również pomalować na wybrany kolor (np. jasna szarość) grzejniki przy balkonie. Znajdują się dosłownie naprzeciw wejścia do pokoju i nie stanowią atrakcyjnego widoku. Jeśli ten pomysł do Pana nie przemawia, to jest jeszcze możliwość zabudowania grzejników ażurową okładziną meblową. Można by było tę zabudowę dociągnąć do wysokości parapetu i rozciągnąć na całą ścianę, z czego stworzyłby się nam właściwie mebel – w miejscach, gdzie nie byłoby grzejnika można zrobić półki np. na książki.

Rozumiem, że jeśli jest garderoba, żadna szafa nie musi się już w sypialni pojawić. W związku z tym proponowałabym na ścianie lewej od wejścia ustawić jakiś wygodny fotel z podnóżkiem, stolik, oprzeć duże lustro o ścianę. To wszystko mogłoby stać na prostokątnym dywanie w odcieniu ciemnej szarości, z miękkim, trochę dłuższym włosem.

Generalnie pokój utrzymałabym w bieli, ew. delikatnej jasnej szarości, a jedną ze ścian – za łóżkiem pomalowałabym na kolor niebieski-gołębi. Proszę się nie obawiać ciemniejszego koloru na ścianie, pokój wygląda na wystarczająco jasny. Meble utrzymałabym w kolorystyce ciemnego drewna, które w połączeniu z tapicerowanymi meblami (łóżko, fotel) będzie wspaniale współgrało. Kolorystyka przeze mnie sugerowana jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że można ja uzupełniać o kolejne nowe kolory |(nawet różowy, żółty czy beżowy), które w postaci niewielkich dodatków, cały czas będą częścią nowoczesnej formuły, którą chciałby Pan zachować we wnętrzu.

Proszę rozważyć również jakieś zdjęcie (z prywatnego albumu) czy współczesną grafikę nad łóżkiem. Sugeruję większy format ok. 70x100cm.

Jeśli chodzi o wysłonięcie okien to sugeruję zasłonę do samej posadzki na całej ścianie naprzeciwko wejścia. Materiał będzie wyglądał pięknie rozsunięty po obu stronach balkonu. Będzie zamykał całą tę ścianę taka miękką klamrą.

Drzwi do garderoby proponuję zrobić w kolorze ściany, sugeruję białe.

Mam nadzieję, że udało mi się utrafić w Pański gust, 

Pozdrawiam serdecznie,

arch. wnętrz Ewa Gumkowska

 • O projektantce

  Arch. Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe

  Architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych, komercyjnych i biurowych. Projekty wykonuje korzystając z doświadczenia zebranego w wiodących pracowniach w Polsce i za granicą, współpracy ze specjalistami wielu branż oraz dokształcaniu się w dziedzinie wzornictwa oraz najnowszych trendów projektowych.

  BLOQ studio projektowe

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH