• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
04 lip 2014 13:42

Jak przeprowadzić metamorfozę kuchni? Ekspert radzi

Architekt pomaga w nadaniu nowego wyglądu kuchni z kącikiem jadalnym otwartej na salon poprzez dodatki i drobne zmiany.

 • Metamorfoza kuchni

  Witam! Proszę o pomoc w nadaniu nowego wyglądu kuchni z kącikiem jadalnym otwartej na salon poprzez dodatki i drobne zmiany. Niestety na ten czas zmiana ustawienia mebli jak i ich wymiana nie wchodzi w grę, możliwa jest jedynie wymiana frontów kuchennych i blatu. Dodam, że salon będzie pełnił również funkcję sypialni, więc myśleliśmy o oddzieleniu (przesłonięciu itp.) miejsca gdzie stoi kanapa od wejścia. Myśleliśmy również nad kupnem stolika lub ławy do salonu ale nie wiemy czy szkło będzie lepsze, czy też lepiej będzie wyglądał stolik w kolorze mebli. Wymiary pomieszczenia to ok. 25m kw. Przesyłam zdjęcia obecnego wyglądu omawianego pomieszczenia. Dziękuję za poradę.
  Monika Wasilewska

Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors: 

Witam serdecznie

W obecnej sytuacji moim zdaniem jest za dużo odcieni drewna: dolne szafki wpadają w czerwień, górne w pomarańcz, a do tego jeszcze inny odcień podłogi.

Szafki kuchenne rozjaśniłabym do bieli lub jasnego chłodnego beżu, do tego blat i elementy w ciemnym drewnie (podobne do podłogi). Tak jak kuchnia w zestawieniu po lewej stronie. Całość rozjaśni się, będzie bardziej elegancka i uszlachetni mozaikę na ścianie, którą można jeszcze podświetlić (jak druga kuchnia w zastawieniu).


Obok sofy dla oddzielenia strefy relaksu od kuchni można zastosować panel ażurowy biały (w zestawieniu obok kuchni), ewentualnie tańsza opcja to regał, np.: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80275887/

Przy takiej kolorystyce stolik kawowy mógłby być biały, ewentualnie ciemny jak meble koło TV.

Brakuje w tym wnętrzu przytulnego klimatu, który można uzyskać rożnymi fakturami na ścianach - za sofą jasna tapeta z delikatnym wzorem (podkreśli sofę), a za tv w podobnym odcieniu tylko kilka tonów ciemniejsza gładka tapeta (lub farba). Na jej tle jasne i srebrne dodatki.

Przytulności dodadzą też zasłony, które proponowałabym dać po bokach okna balkonowego - karnisz na całą ścianę.

Można też ewentualnie wymienić lampę nad stołem i dodać ładną dużą osłonę na doniczkę do kwiatka + kilka ładnych poduszek na sofę. Całość po tych zmianach nabierze przytulności i elegancji.

Małgorzata Brewczyńska
Małgorzata Brewczyńska

Pozdrawiam
Małgosia Brewczyńska

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online. 

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH