• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 cze 2010 12:23

Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Architekt radzi jak zaplanować przestrzeń w kuchni aby było ładnie i funkcjonalnie.

Architekt radzi jak zaplanować przestrzeń w kuchni

Mieszkam w 100-letnim domu, który nieustannie od kilku lat remontuję. O ile do tej pory radziłam sobie sama, to remont kuchni przerósł moje siły. Kuchnia jest stosunkowo duża (5x3,5m), ale na każdej ze ścian znajduje się jakiś element, który burzy wszelkie plany dotyczące modernizacji: na jednej ścianie – drzwi wejściowe, na drugiej – okno, na kolejnej – schody, a na ostatniej – drzwi do pokoju. Brakuje mi blatów roboczych, miejsca na garnki itp. Jestem nawet w kropce, jeśli chodzi o miejsce na stół, a musi być duży, bo moja rodzina liczy 5 osób. Kuchnia ma być w stylu rustykalnym (Prowansja). Sufit jest pokryty modrzewiowymi deskami, planuję też drewnianą podłogę – Agnieszka@ 


' title=

Pomieszczenie, w którym na każdej ścianie znajduje się otwór okienny czy drzwiowy, jest nie lada wyzwaniem. W tym przypadku dodatkowo jeszcze na jednej ze ścian znajdują się schody. Kuchnia na pozór wydaje się duża, ale te wszystkie ograniczenia powodują, że jej powierzchnia znacznie się zmniejsza. W przygotowanych rozwiązaniach starałam się znaleźć dodatkowe miejsce na schowki, szafki, wystarczającą ilość blatów roboczych oraz wygodny stół jadalniany.

 

Wariant 1

' title=

W pierwszym rozwiązaniu wydzieliłam dwie strefy: kuchenną i jadalnianą. Duży stół lub zestaw narożny proponuję ustawić przy schodach. Miejsce pod schodami można wykorzystać na pojemne szafki i półki. Pod oknem zlokalizowałam wygodne miejsce do przygotowywania posiłków z lodówką i zlewozmywakiem, a po przeciwnej stronie – strefę z płytą grzewczą i piekarnikiem. W ten sposób zachowałam naturalny ciąg komunikacyjny między sąsiadującymi pomieszczeniami. Ciemna podłoga świetnie będzie komponowała się z jaśniejszą zabudową szafek kuchennych. Eleganckim uzupełnieniem może być ciemny drewniany blat oraz zielony kolor dodatków.

Wariant 1a

' title=

W zależności od preferencji, blat pod oknem można wydłużyć w stronę schodów. Tutaj proponuję jasne wykończenie, zarówno szafek kuchennych, jak i blatów, aby nadać kuchni delikatny i subtelny powiew stylu prowansalskiego.

Wariant 2

' title=

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH