• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
15 kwi 2014 10:39

Jak urządzić łazienkę i kuchnię z salonem?

Nasz ekspert proponuje dwa rozwiązania na aranżacje małej łazienki i kuchni z salonem.

 • Jak rozmieścić elementy w łazience i kuchni z salonem?

  Witam, proszę o pomoc w rozmieszczeniu elementów w łazience i kuchni z salonem. Łazienka jest bardzo mała, więc biorę pod uwagę prysznic, wc, umywalkę + szafeczka i mam nadzieję, że zmieści się też pralka. Jeżeli chodzi o kuchnię z salonem to chcę je oddzielić "ladą-barkiem" z wysokimi krzesłami - nad tym oświetlenie oraz oświetlenie nad całą zabudową kuchenną bo światła dziennego prawie nie będzie. Problem mam ze stołem i kanapą z telewizorem. Przy wejściu na balkon planowałam na ścianie na przeciwko okna powiesić tv, ale chyba odległość od kanapy do tv będzie niewielka. Z kolei jeżeli tam będzie stół to mam pomysł na narożnik, ale jest problem z telewizorem. Proszę o pomoc z rozmieszczeniem i ewentualnymi wskazówkami eksperta. Plik, który załączam jest odręczny - za co z góry przepraszam, ale nie zdążyłam zeskanować planu mieszkania.
  Agnieszka

Porady on-line
Porady on-line

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Pani Agnieszko, ma Pani dość nietypowy rozkład mieszkania. Z Pani rysunków udało mi się zrobić takie dwie aranżacje.

Pierwsza i podstawową rzeczą jest problem łazienki. Jest ona zbyt mała, żeby pomieścić wszystko i w związku z tym wydzieliłam oddzielny wc. Dzięki takiemu zabiegowi łazienka stanie się bardziej ustawna, zyskamy oddzielny wc, a piony które są blisko, umożliwiają nam taką zmianę.
Proszę pamiętać, że odbiornik kanalizacyjny, czyli zlew nie może być dalej niż 2 metry od pionu. Ponieważ nie uda się wyjść ze spadkami. W obu tych wersjach jest taka możliwość.

I tak w wersji pierwszej łazienka ma kabinę i umywalkę na wprost wejścia a po lewej miejsce na pralkę. We wnęce zrobiła bym zabudowę z frontem lustrzanym, co spowoduje nam powiększenie łazienki.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Kuchnia staje się duża i prosta w układzie "L", stół można postawić przy skośnej ścianie. Powoduje to jednak wrażenie wchodzenia przez kuchnię do salonu. Przy tak dużej wyspie można sobie pozwolić na zabudowanie ściany naprzeciwko salonu, zostawiając tylko blat przy zlewie, a na wyspie można zrobić płytę.

Pomysł z narożnikiem jest dobry i telewizor na przeciw też, wszystko zależy które skrzydła drzwi balkonowych, czy okien się otwierają i w którą stronę. ( tego na rysunku nie było).

Wersja 2 też ma dobudowany wc, z tym, że łazienka ma inny układ, który pozwala wykonać lustro na całej ścianie z umywalką.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Agata Piltz.
Agata Piltz.

Kuchnia zyskał wielka szafę która może pełnić rolę spiżarni, a stół zastąpiła duża wyspa z hokerami. Układ salonu zostawiłam bez zmiany.

Kuchnia powinna być jasna, z doświetlonym i obniżonym całym sufitem, a kolory ścian jasne z jakimś ciemnym akcentem.

Pozdrawiam
Agata PIltz

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH