• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
02 kwi 2015 09:51

Jak urządzić mały salon z kuchnią? Ekspert odpowiada

Nasza czytelniczka prosi o pomoc w urządzeniu salonu z kuchnią. Preferuje styl nowoczesny, kolor biały i szary, oraz białą cegłę na ścianie.

 • Salon z kuchnią

  Witam, Prośba o pomoc. Jak urządzić mały salon z kuchnią - 16m2, 300 cm na 545 cm? Preferuję styl nowoczesny. Jeszcze nie dopisałam kolorów: biały, szary, myślę o białej cegle na ścianie. Dorota Pytka

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Cegła mogła by się stać tematem przewodnim w całym mieszkaniu. Ale proszę nie przesadzić z jej ilościa. Najlepiej było by obłożyć ścianę na wprost wejścia oraz ściane w salonie. Ale nie najdłuższa tylko ta od pokoju. Do tego doskonale pasuja białe wysokie listwy i szare lub bezowe ściany. Meble kuchenne w kolorze ścian lub mocniejszym kontrastowym odcieniu. Czyli np. ściany bardzo jasny szary a szafki w ciemniejszym graficie. Do tego mozna połozyć podłogę w jasnych kolorach jak jesion lub dąb bielony. Niebawem do Polski przypłynie moda na ciemne czekoladowe podłogi i w takim zestawieniu jakie zaproponowałam. również pasowała by ciemna podłoga.
w łazience dała bym kafle do pewnej wysokości np. 120 jak zabudowa wc a wyżej np szary kolor i np na kominie po prawej stronie siedząc na sedesie ułożyła bym cegłę. Do tego piękne duże lustro, które rozświetli łazienkę. Jeśli podoba się Pani styl nowoczesny to i pewnie industrialny. Więc wszystkie dodatki mogą być czarne, grafitowe, granatowe w innym kontrastowym kolorze.
Jeśli chodzi o meble kuchenne to wydłużyła bym całą zabudowę w kształt "U" ewentualnie w "L". Ponieważ w tym układzie jest tam bardzo mało szafek do przechowywania.
Bardziej szczegółowy projekt trzeba by było zlecić bo nikt nie zrobi tego zdalnie i z tak mała ilością informacji. Kto i ile osób będzie w mieszkać w tym mieszkaniu itp.

Agata Piltz

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • bbeataaaa, 2015-04-04 17:32:57

  niedawno robiłam remont w kuchni i zastanawiałam się jak to wszystko zrobić. Szkoda, ze wcześniej nei trafiłam na ten artykuł. Znajomy nam wszystko zaprojektował, mam jasna kuchnię z kolorowymi dodatkami.

POLECAMY W SERWISACH