• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
07 lut 2014 13:00

Jak urządzić nowoczesny pokój?

Jak sprawić by dotyczasowa aranżacja pokoju stała się bardziej nowoczesna bez kosztownego remontu? Zobaczcie, co radzi nasza redakcyjna projektantka, arch. Agata Piltz ze Studia Aranżacji Wnętrz Tryton.

 • Jak zmienić pokój na bardziej nowoczesny?

  Witam, chciałabym zmienić wygląd mojego pokoju na bardziej nowoczesny (przeszkodą będą zapewne meble, które nie są nowe, ale których ze względów finansowych zmienić nie mogę, kolor: olcha miodowa, można je rozdzielić nie muszą tworzyć zwartej zabudowy). W załączniku umieszczam wymiary pokoju i obecne rozmieszczenie mebli oraz ich zdjęcia. Proszę o pomoc w doborze koloru ścian i lepszego rozwiązania funkcjonalnego pokoju. Mam również problem z ładnymi firankami, gdyż moje okno jest 4-kwaterowe, a wszystkie ładne firanki jakie znalazłam są na okna mniejsze. Ewelina

Oryginalny rzut pokoju.
Oryginalny rzut pokoju.

Odpowiedź:

arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Pokój który otrzymałam do przeprojektowania jest chyba obecnie powszechnym problemem.  Producenci mebli zalali nas parę lat temu takimi tanimi produktami i teraz większość ludzi ma problem. Skoro nie możemy zmienić mebli, zmieńmy wszystko dookoła. Do koloru mebli i kanapy bardzo dobrze pasuje intensywna zieleń, coś w rodzaju koloru trawy. Ponieważ jest to mocny kolor i malowanie wszystkich ścian jest nie wskazane, pomalujmy tylko pasy około 120 cm szerokości a ścianę z tv całą.  Pozbyłabym się też kilku elementów mebli - po co nam tak wydziwiona półka nad tv?Lepiej zastąpić ją prostymi półkami np w kolorze czarnym. Aby osiągnąć nowoczesny efekt dodajmy szare i czarne dodatki, czarną lampę, do tego dwa stoliki, w tym samym czarnym kolorze lub jeden szary, drugi czarny. Poduszki w kolorze czarnym lub zielonym. Wszystkie ściany pomalowałabym na jasnoszaro, odcień popielaty i do tego białe listwy przypodłogowe. Na podłogę położyłabym po całości szarą wykładzinę, ponieważ nie napisała nam Pani co się na niej znajduje. Zapobiegnie to poczuciu bałaganu w materiałach i strukturach na płaskich powierzchniach. Jeśli chodzi o okno, to szkoda go przysłaniać, w nowoczesnych wnętrzach okna są pozostawione bez zbędnych dekoracji. Ale jeśli już coś musi być, proponuję panele przesuwne, które mogą być w trzech kolorach: zielonym, szarym i białym. Uzyskamy firankę i zasłonę jednocześnie, a wnętrze będzie wyglądało nowocześnie. 

Poniżej moja propozycja:

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.
   
  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH