• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja
26 cze 2015 09:18

Jak urządzić sypialnię i garderobę w pokoju? Ekspert radzi

Nasz projektant pomaga w aranżacji sypialni i garderoby w jednym pomieszczeniu. Radzi jaką kolorystykę i meble wybrać, by pokój miał swój styl.

 • Sypialnia i garderoba w jednym pokoju

  Witam, jak urządzić sypialnię i garderobę w pokoju kiszce o wymiarach 2,25na 4,85. Okno i drzwi są usytuowane na krótszych ścianach więc do zagospodarowania zostają tylko dwie długie ściany. Nie chcę też wstawiać łóżka pod oknem, żeby później po nim skakać do okna i grzejnika. Myślę o białych meblach ale jak je ustawić i jaką kolorystykę wprowadzić na ścianach, żeby pokój miał swój styl i nie był ascetyczny, lubię pastele. Bardzo proszę o poradę, może nadmienię, że jesteśmy małżeństwem po 50 ale nie chcemy wprowadzać babcinego klimatu, pozdrawiam Janina Kowalska.

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Najlepszym rozwiązaniem dla tak małego pokoju jest zrobienie szaf po obu stronach łóżka. Tak jak na załączonym zdjęciu. Jedyny minus takiego rozwiązania to efekt spania w ograniczonej przestrzeni. Można jednak w szafach zrobić wcięcie, które służy jednocześnie otwarciu przestrzeni jak również tworzy stoliki nocne.
Innego rozwiania na taki pokój nie ma i jest to bardzo trudna aranżacja.
W kwestii kolorów to pastele jak najbardziej pasują do sypialni, proponuję zastosować kolor bazowy i do tego jeden kolor bardziej wyrazisty, żeby sypialnia nie stała się mdła. Kolor akcent nie musi być na ścianie, może być zastosowany w obiciu łóżka lub w akcentach takich jak poduszki, zasłony, fotel lub donice

Porady on-line.
Porady on-line.
Agata Piltz

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH