• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
30 paź 2014 12:07

Jak wydzielić sypialnię z większego pokoju?

Pomagamy czytelniczce w wydzieleniu sypialni z większego pokoju i pokoju dla dziecka z mniejszego pomieszczenia.

 • Jak wydzielić sypialnię z większego pokoju i pokój dla dziecka z mniejszego pokoju?

  Witam. Proszę o poradę jak wydzielić sypialnię z większego pokoju i pokój dla dziecka z mniejszego pokoju który jest także korytarzem z drzwi wejściowych od ulicy. W dużym pokoju jest duża szafa długości 285 cm.
  Paulina

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź: 

Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe:

Witam,

w załączniku znajdzie Pani rzut z propozycją układu mieszkania. Sądzę, że w obydwu przypadkach w nowych pomieszczeniach należy zastosować drzwi przesuwne, żeby zdobyć jak najwięcej przestrzeni w sypialniach.
Szczególnie ma to zastosowanie w sypialni głównej, gdzie łóżko wypełnia całą długość pokoju, w związku z tym podwójne drzwi dają szansę osobnego wejścia do łóżka z dwóch stron. Do tego można lepiej doświetlić sypialnię (okno na drugiej ścianie). Sypialnia spełnia wszystkie funkcje (duża szafa, łóżko 200x220cm, miejsce na nocną szafkę).
Sypialnia dla dziecka jest mikroskopijna - przyznam, że nie mam wymiaru od ściany z oknem do drzwi wejściowych, więc jeśli jest większy/mniejszy niż założyłam na rysunku, może Pani przesunąć ścianę między holem a sypialnią do framugi drzwi wejściowych i wtedy wyjdzie nam wymiar docelowy. Proszę przy wyborze rozkładanej kanapy czy fotela dla dziecka wziąć pod uwagę jego długość!! Za długi nie zmieści się już do pokoju.

Dodatkowo! Odnośnie holu i kuchni - sugeruję wyburzyć ściany wydzielające kuchnię od przedpokoju - to powiększy przestrzeń w całym mieszkaniu i pozwoli optycznie połączyć salon z kuchnio-jadalnią - przedpokój może być tu potraktowany jako funkcja symboliczna! W związku z tym sugerowałabym również wykończyć mowo powstałe ściany i drzwi pokoju dla dziecka i nowe szafy w holu tym samym materiałem - np. okleina z drewna czy materiału drewnopodobnego. To sprawi, iż właściwie te nowe ściany będą imitowały jakąś zabudowę, szafę, która równie dobrze może pojawić się właśnie w pokoju o charakterze bardziej jadalni/kuchni. Zatracimy w ten sposób dominujący przedpokój, a zyskamy nową przestrzeń otwartą na kuchnię i salon. Na ścianach można powiesić lustro, plakaty, zdjęcia itd.

​Mam nadzieję, że porada okaże się pomocna​!
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa Gumkowska

Porady on-line.
Porady on-line.

 • O projektantce

  Arch. Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe

  Architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych, komercyjnych i biurowych. Projekty wykonuje korzystając z doświadczenia zebranego w wiodących pracowniach w Polsce i za granicą, współpracy ze specjalistami wielu branż oraz dokształcaniu się w dziedzinie wzornictwa oraz najnowszych trendów projektowych.

  BLOQ studio projektowe

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH