• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 sie 2016 10:31

Jak wykończyć ściany w łazience na poddaszu?

Urządzając łazienkę na poddaszu trzeba pamiętać o użyciu odpowiednich materiałów wykończeniowych. Nasz ekspert podpowiada jakich.

 • Łazienka na poddaszu

  Witam, nasza łazienka będzie wyglądać podobnie do tej co jest w załączniku. Nie chcemy płytek na skosie nad wanną. Proszę mi powiedzieć co trzeba nałożyć na te ścianę by nie łapała pary i wody? Czy jest taka możliwość by nie było tam płytek? Patrząc w internecie to większość jest bez płytek, więc tak się zastanawiam.
  Pozdrawiam, D. Pawlak

Architektura Szyjkowski - fot. www.deccoria.pl
Architektura Szyjkowski - fot. www.deccoria.pl

Odpowiedź:
Maciejka Peszyńska-Drews - DesignCoach.pl:

Dzień dobry,

taka ściana wręcz powinna pozostać bez płytek, bo w kafelkach będzie wyglądała paskudnie. Na taką okoliczność stosuje się specjalne podkłady gruntujące plus oczywiście farby z przeznaczeniem do łazienek (na przykład firmy Flugger - DEXO 5). Farba w 100% akrylowa, szorowalna. Stopień zmywalności 1 - czyli najwyższy. Ważne jednak, by najpierw zagruntować kilkukrotnie płytę g-k unigruntem i zadbać o dobrą wentylację w pomieszczeniu. Tak przygotowane podłoże gwarantuje pełen sukces i estetyczny efekt przy okazji.
powodzenia!
Maciejka Peszyńska-Drews
Design Coach

 • O projektantce:

  Maciejka Peszyńska-Drews - Design Coach.pl

   

   

  Jestem pierwszym w Polsce Design Coachem. To połączenie wiedzy projektanta z funkcją coacha, który w pracy nad wnętrzem wspiera pomysłowość i kreatywność klienta, pozwalając mu na realizację własnych wizji. Współpraca jest formą konsultacji i opiera się na budowaniu świadomości projektowej, tak, żeby klient samodzielnie dokonywał wyborów i podejmował decyzje, mogąc przy tym liczyć na profesjonalną opiekę projektanta i wsparcie techniczne.
  Prowadzę także Autorskie Studio Projektu, gdzie od lat opracowuję kompleksowe projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH