Z reguły wykonawca ma dobre rabaty, którymi podzieli się z Tobą, a przy tym nie obchodzi Cię, że w połowie dnia braknie mu worka zaprawy. Fot. designcoach.pl
Z reguły wykonawca ma dobre rabaty, którymi podzieli się z Tobą, a przy tym nie obchodzi Cię, że w połowie dnia braknie mu worka zaprawy. Fot. designcoach.pl
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
03 marz 2016 11:33

Jak zaaranżować małą sypialnię? Nasz ekspert radzi

Czytelnicy chcą urządzić małą sypialnię, ale mają problem z rozmieszczeniem w niej mebli. Nasz projektant podsuwa swoje pomysły.

 • Aranżacja sypialni

  Planujemy z mężem zmianę aranżacji naszej małej sypialni (250 cm x 400 cm). Wstępnie planowaliśmy umieścić w niej meble w białym kolorze, ale nie jestem do końca przekonana do tego pomysłu. Mam obawy, że pokój zrobi się zimny i nie będzie w nim przytulnie. No i kwestia tego jak zaaranżować pokój w którym będzie dostatecznie dużo miejsca na przechowywanie rzeczy? W Ikei widzieliśmy ciekawe rozwiązania (np. łóżko z szufladami pod spodem), ale nie jestem przekonana do jakości. Sypialnię przygotowujemy również pod to aby w niedługiej przyszłości zmieściło się w niej łóżeczko dla niemowlaka. Będę wdzięczna za porady jak zaaranżować taką sypialnie i jak kolorystykę dobrać. Ewentualnie gdzie można znaleźć ciekawe meble (nisko budżetowo) do małych pomieszczeń? Dodaję zdjęcie mojego pomysłu, proszę o podpowiedzi/sugestie.

  Gabriela

Porady on-line.
Porady on-line.
Odpowiedź: 
Maciejka Peszyńska-Drews - DesignCoach.pl:

Pani Gabrielo,

Pani pomysł ustawienia mebli jest najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym pomieszczeniu. Proszę jedynie uważać przy wybieraniu modelu łóżka, by jego długość nie przekroczyła 210cm, przy czym każdy zaoszczędzony centymetr będzie działał z korzyścią dla przejścia. Powinno bowiem pozostać 50cm pomiędzy łóżkiem a ścianą dla komfortu poruszania się. Z rozwagą również trzeba dobierać gabaryt komody, tak by nie kolidowała z krawędzią łóżka. Na Pani szkicu wyraźnie jest ona przerysowana i w praktyce taki wymiar uniemożliwiałby przejście w stronę okna, a co ważniejsze w kierunku łóżeczka dziecka. Szafa ubraniowa przy drzwiach ma zazwyczaj głębokość 55-60 cm i taka u Państwa się zmieści. By zaoszczędzić trochę miejsca sugeruję wybrać model z drzwiami przesuwnymi.
Co do kolorystyki - biel mebli nie przesądza o zimnym klimacie. Wręcz przeciwnie - pozwala to na dowolną zabawę kolorami ścian. Im barwa bardziej zdecydowana, tym biel mebli ładniej będzie kontrastować. Namawiam do odważnego działania kolorem, szczególnie w palecie barw złamanych i chłodnych odcieniach. Ciemniejszy kolor buduje bardziej klimat i powoduje, że pokój staje się przytulniejszy. Dzięki temu łatwiej się wyciszyć, relaksować i odpoczywać. Przyjemnym rozwiązaniem może być również tapeta. Tu jednak pamiętać należy, że wzory szybciej męczą oko i dobierać ją trzeba w zgodzie ze swoimi stałymi upodobaniami bardziej, niż w pogoni za aktualnym trendem.
Mam nadzieję, że te wskazówki będą dla Pani pomocne.
z życzeniami powodzenia

Maciejka Peszyńska-Drews 
designcoach.pl

 • O projektantce:

  Maciejka Peszyńska-Drews - Design Coach.pl

  Jestem pierwszym w Polsce Design Coachem. To połączenie wiedzy projektanta z funkcją coacha, który w pracy nad wnętrzem wspiera pomysłowość i kreatywność klienta, pozwalając mu na realizację własnych wizji. Współpraca jest formą konsultacji i opiera się na budowaniu świadomości projektowej, tak, żeby klient samodzielnie dokonywał wyborów i podejmował decyzje, mogąc przy tym liczyć na profesjonalną opiekę projektanta i wsparcie techniczne.
  Prowadzę także Autorskie Studio Projektu, gdzie od lat opracowuję kompleksowe projekty wnętrz, szyte na miarę potrzeb. W efekcie powstają bardzo użytkowe, ale i designerskie wnętrza, które trafiają w gusta mieszkańców.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH