• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
24 lut 2014 13:27

Jak zagospodarować schowek pod schodami?

Arch. Małgorzata Brewczyńska, nasza redakcyjna projektantka z pracowni Inventive Interiors podpowiada, jak urządzić funkcjonalny schowek pod schodami.

 • Jak zagospodarować schowek pod schodami?

  Witam, chciałbym zasięgnąć porady w kwestii schowku pod schodami... Otóż wnęka jest (moim zdaniem) ciężka do zorganizowania, a chciałabym pomieścić w niej kurtki, buty, akcesoria zimowe i odkurzacz...ew. coś innego. Proszę o podpowiedź jak sobie nią poradzić, żeby wyszło funkcjonalnie. Zdjęcia są "surowe", a jej wymiary to: 1. Pod górnymi schodami : Szer:1,20, Wysokość dłuższego boku:2,50, Wysokość krótszego boku:1,50, Głębokość:0,70 2. "Prostokąt" schowany pod półpiętrem Szerokość:0,70, głębokość:1,07,wysokość:1,5 3. Trójkątna wnęka pod dolnymi schodkami: Długość: 1,5, Wysokość początkowa 1,5 Dodatkowo znajduje się tam słup podtrzymujący górną podłogę, który jak usłyszałam MUSI tam pozostać. Nie wiem więc jak w takim wypadku zorganizować otwieranie drzwiczek schowka+jak zabudować słup żeby nie był szpecącym elementem mieszkania.. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :) pozdrawiam serdecznie.
  Karina Zawadzka

Porady on-line
Porady on-line

Porady on-line
Porady on-line


Odpowiedź: 

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Przestrzeń pod schodami wcale nie musi być zmarnowana. Dobrze przemyślana i zaaranżowana ukryje nie tylko kurtki, buty, ale także odkurzacz i inne rzadziej używane elementy.

W tym wypadku wyższą część pod górnym biegiem proponuję podzielić na pół. Dolną część wykorzystać na wieszak na kurtki, natomiast górną trójkątną na półki. Reling na wieszaki należy tak zamocować, aby nie blokował dostępu do przestrzeni pod spocznikiem. Tam, najwygodniej zrobić wysuwane w lewą stronę półki (dostępne po przesunięciu ubrań na relingu).

Przestrzeń pod dolnym biegiem proponuję wyposażyć w wysuwane elementy (dzięki nim będzie dostęp do całej ich zawartości), które można wykorzystać jako półki na buty, albo miejsce na odkurzacz.

swiatloiprzestrzen.pl
swiatloiprzestrzen.pl

Kokopelia.pl
Kokopelia.pl

JM Mebel System
JM Mebel System

Krezak.pl
Krezak.pl

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.
   
  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH