• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
22 gru 2014 14:08

Jak zmienić wygląd kuchni? Ekspert radzi

Czytelniczka ma problem z urządzeniem kuchni, architekt doradza jak ustawić funkcjonalnie urządzenia agd.

 • Jak zmienić wygląd kuchni?

  Witam, zastanawiamy się nad ogólnym wyglądem kuchni. Chodzi nam głównie o kuchenkę i podwójną lodówko-zamrażarkę. Kuchnia ma wymiary 328 szerokości i 312 długości. Na lewej długości w projekcie powinna być kuchenka (jest tam komin) dalej są drzwi do spiżarki i rozpoczynają się meble na szerokości. W prawym rogu znajduje się okno narożne. Mogę liczyć na jakieś wskazówki na podstawie tego skromnego opisu? Wiesława Kaźmierska

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:

arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Po pierwsze obniżyła bym sufit w kuchni po to, żeby była możliwość wykonania płyty w innym miejscu. Ponieważ tam gdzie jest obecnie płyta prosi się duża zabudowa cargo z lodówką i piekarnikiem. Drzwi do spiżarni można zrobić suwane w ta zabudowa.
Zlew przesunęła bym w stronę spiżarni a płytę umieściła bym na ścianie naprzeciw spiżarni.
Kuchnia jest duża i warto ją zabudować w "U" Z szafkami narożnymi z systemami koszt jak np. Magic. Kuchnia jest duża więc okap może być wolno wiszący.

Agata Piltz

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia.

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH