• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
04 cze 2014 10:10

Jakie kolory do ciemnej kuchni? Ekspert radzi

Przeprowadzam remont ciemnej kuchni, proszę o poradę w doborze kolorów.

 • Jak dobrać kolory w kuchni?

  Remontuję kuchnię 12m2 245 wysokości. Odsłoniliśmy sufit, szlifujemy cegły /załączam zdjęcie/ i mam ogromny problem; kuchnia jest dość ciemna, więc na pewno jasne ściany, ale jaki kolor mebli, podłogi i co położyć między szafkami Proszę o poradę. Janina Gajewska.

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:
arch. Agata Piltz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton:

Po pierwsze należny sobie zadać pytanie w jakim stylu jest reszta mieszkania.
Jeśli w mieszkaniu dominuje nowoczesny styl to kuchnia też taka powinna być.
Do takiego sufitu pięknie wyglądają fronty w jasno szarym kolorze (w macie)  i na przykład góra w fornirze dębowym. Do tego dębowy blat. A na ścianie może znaleźć się szyba w kolorze frontów lub beton architektoniczny wcześniej zaimpregnowany, albo i nawet kamień naturalny  np. łupek w kolorze grafitowym.
Problem światła załatwiły by lampy zwisające w stylu industrialnym w ilości np. 6 sztuk lub linka stalowa z oświetleniem które gdzieś znika na tak ładnym suficie.
Można tez kuchnię wykonać w stylu prowansalskim z białymi szafkami, dębowym blatem i liliowymi ścianami, ale myślę, że ta pierwsza wersja będzie ładniejsza.
Kuchnia zapowiada się śliczna, proszę po zakończeniu pochwalić się realizacją.
Agata Piltz

 • O projektantce

  inż. arch. Agata Piltz

  Główny projektant w Studiu Aranżacji Wnętrz Tryton. Pracownia przygotowuje projekty aranżacji wnętrz mieszkań, domów, biur, sklepów, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Opracowuje kompleksowe projekty aranżacji, jak również projekty kuchni, łazienek, rozwiązań funkcjonalnych, kolorystyki i oświetlenia. 

  Studio Aranżacji Wnętrz Tryton, tel. 662 035 432, e-mail: projektywnetrza@projektywnetrza.pl, www.projektywnetrza.pl

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • wronowska, 2014-06-04 21:16:41

  Kolory ścian jak rozumiem mają kluczowe znaczenie. Bo to właściwie od nich zawsze zaczynałam urządzanie, najpierw podstawy dopiero później dodatki, szczegóły. U śnieżki satynowej jest wiele fajnych kolorów, może od przejrzenia ich i wskazania jakichś swoich typów zacząć reorganizację pomieszczenia? :)

POLECAMY W SERWISACH