• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
20 sty 2014 13:19

Małe łazienki, za to aż dwie

Pomysły na naprawdę niewielką łazienkę? Może być ich bardzo wiele!

 • Mikroskopijna łazienka

  Zakupilam mieszkanie ktore posiada dwie ale za to bardzo male lazienki
  Nie wiem jak je zaaranzowac, lazienka na gorze wieksza wydawaloby sie ze nie bedzie problemu ale pion jest w takim miejscu ze toaleta staje sie centrum i punktem na ktory sie wchodzi co oczywiscie nie jest najkorzystniejsze. 
  Chce miec tutaj wanne i musi zmiescic sie pralka wiec mozliwosci aranzacji tego pomieszczenia sie zmniejszaja.
  Myslalam tez o zabudowie pralki i ponad pralka o zamykanych polkach do sufitu ale nie wiem czy w takiej sytuacji nie zmniejszy to i tak juz malej powierzchni. 
  Bardzo prosze o jakies propozycje ukladu funkcjonalnego 
  P.S.
  Istnieje mozliwosc przesuniecia drzwi jednak tylko na tej samej wscianie.
  Citizenx

Rzut łazienki.
Rzut łazienki.

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia Inventive Interiors:

Witam
Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie jest wyprowadzenie do WC.
Poniżej kilka wariantów jak rozwiązać tę przestrzeń i jak widać opcji jest sporo:)
W wariancie 1 propozycja przesunięcia miski wc na ścianie obok – należałoby się skonsultować z wykonawcą, czy jest to wykonalne. Pralka w tym rozwiązaniu może być wolnostojąca z szafkami na nią. Zabudowa pralki jest oczywiście możliwa – jest to bardziej estetyczne rozwiązanie (niż pralka wolnostojąca) dające możliwość stworzenia dużych przestrzeni do przechowywania. Należałoby zweryfikować pozostałe podejścia wody. 
Drzwi pozostają na swoim miejscu w wariancie 2. W pozostałych zastosowane jest niewielkie przesunięcie, które wpływa na większe możliwości ustawienia sprzętów w łazience. 
Duże znaczenie ma odpowiednie dobranie sprzętów (wanna narożna, lub niewielka wanna prostokątna). Ma to wpływ na stopień przesunięcia drzwi.
Praktycznym rozwiązaniem jest również wykonanie mebli na wymiar, co daje możliwość wykorzystania każdej wolnej przestrzeni.
Umiejscowienie wc we wnęce należy skonsultować z wykonawcą czy w ogóle jest możliwa taka przeróbka – odpływ znajduje się dość daleko i może być problem z poprowadzeniem rury i utrzymaniem odpowiedniego spadku. 
Propozycja nr 2 została stworzona z założeniem, że rura odpływu jest w okolicach boku komina. Miska została odsunięta od ściany, aby nie kolidowała z szafką pod umywalką. Zamiana pralki z umywalką, kosztem mniejszego miejsca przy umywalce, oczywiście jest możliwa. Wielkość wanny można odpowiednio dostosować do potrzeb, jak wspominałam - wszystko jest kwestią precyzyjnie dobranych sprzętów, przemyślenia wykorzystanych mebli oraz przesunięcia drzwi w odpowiednie miejsce.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
 • gość, 2014-02-20 17:04:48

  sa dobre opcje ;)

POLECAMY W SERWISACH