Proj. arch. Anna Maria Sokolowska. Fot. Bartosz Jarosz.
Proj. arch. Anna Maria Sokolowska. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
06 marz 2014 11:45

Nasza architektka pomaga urządzić pokój dzienny

Nasza redakcyjna architetka, Ewa Gumkowska pomaga czytelniczce zaaranżować pokój dzienny w stylu klasycznym i bardziej odważnym.

  • Pomoc w urządzeniu pokoju dziennego

   Witam Panią. Mam problem z urządzeniem pokoju dziennego który ma wymiary4m na 8m wys tylko 2,30. Chcę zostawić meble te co mam(komoda, stół+6 krzeseł, szafka narożna pod tv i ława dębowe kolor złoty dąb. Pokój jest bardzo jasny, ma dwa okna od wewnątrz mieszkania są ciemnego koloru. Prosiła bym o pomoc w dobraniu paneli, narożnika, dywanu, zasłon i koloru ścian mogą być dwa. Do tej pory panował u mnie w pokoju chaos. Chciała bym żeby było miło i przytulnie a ja mam z tym duży problem. Z góry dziękuję za pomoc.

   jozwik-e
 • Odpowiedź:

  Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe:

 • Jest wiele rozwiązań, nie mniej postanowiłam opisać dwa skrajne, mając nadzieję, że którymś trafię w Pani gust, a tym samym pomogę w wykończeniu tego przytulnego pokoju.

 • Wersja #1 – odważniejsza, zabawa kolorami

 • Panele podłogowe proponuję w kolorze dębu, ciepłego, złocistego. Posadzki w tym odcieniu bardzo dobrze sprawdzają się kolorystycznie z każdym stylem wykończenia wnętrza. Ściany w takim wypadku wybrałabym w złamanej bieli (barwa wpadająca w chłodny beż, zdecydowanie nie w stronę wanilii!!). Jeśli pokój jest faktycznie jasny, to mogłaby Pani wprowadzić na ścianę z kanapą np. kolor zgaszonego błękitu wpadający lekko w gołębi / szary. Ten odcień wspaniale komponuje się z brązem, beżem, żółcią, zgaszoną maliną, czerwienią, szarościami, złotem). Właśnie w tych kolorach proponowałabym wykończenie dodatkami.

  Zasłony utrzymałabym w kolorystyce ścian, może o kilka tonów ciemniejsze, długie, do posadzki (proszę pomyśleć o takich opierających się o podłogę? Nadają objętości i przytulności w mieszkaniu). Decyzja odnośnie zasłon jest podyktowana faktem, że w jasnym, przestronnym pomieszczeniu szkoda byłoby przerywać jednolitość ściany ciemnymi plamami, na których skupialibyśmy wzrok. Narożnik sugerowałabym potraktować mocniej – zrobić z tego niejako dominantę w tym pomieszczeniu. Niech to będzie miękki, gruby, przytulny materiał w kolorze zgaszonej maliny ze złotymi i żółtymi poduszkami. Dywan także powinien być puchaty, najlepiej już w gamie wybranych wyżej kolorów – beżowy, brązowy, szaro – błękitny.

 • Wersja #2 – klasyczna, kolorystyka stonowana, bliżej natury

 • Posadzkę pozostawiłabym tj. w pierwszej wersji. Do tego proponowałabym bardzo bardzo jasne szare ściany i białe lub jasno-beżowe lniane zasłony w oknach (do ziemi). Narożnik sugeruję w kolorze lekko wypranego turkusu, ciemnej soczystej zieleni lub ciemniejszej szarości. Każdy z tych kolorów, mimo iż tak różny, w proponowanej kolorystyce odnajdzie się doskonale. Dywan mógłby być wzorzysty – w pasy, kwiaty – w kolorystyce beżu, ciemnego brązu, pomarańczy, szarości. Takie również proponuje dodatki: ciepły, miękki beżowy koc, liściaste rośliny w kamiennych donicach. Kolory pomarańczowy, niebieski (w zależności od wyboru obicia narożnika), miedziany, złoty i brązowy na pewno świetnie się w takim wnętrzu odnajdą.
 • O projektantce

  Arch. Ewa Gumkowska - BLOQ studio projektowe

  Architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych, komercyjnych i biurowych. Projekty wykonuje korzystając z doświadczenia zebranego w wiodących pracowniach w Polsce i za granicą, współpracy ze specjalistami wielu branż oraz dokształcaniu się w dziedzinie wzornictwa oraz najnowszych trendów projektowych.
   
  BLOQ studio projektowe

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH