• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
20 sty 2015 14:37

Nieustawny salon. Proszę o pomoc w aranżacji

Nieustawny salon to problem z którym zgłosiła się do nas czytelniczka. Nasz ekspert doradza jak sobie z nim poradzić.

 • Jak zaaranżować nieustawny salon?

  Witam. Mam pytanie mam zamiar wymienić ten wypoczynek na narożnik, proszę o pomoc czy jest to dobry pomysł ewentualnie gdzie to postawić? Salonik jest nieustawny, małe okna, drzwi, schody, nie wiem kompletnie co mam zrobić by ten salonik był po prostu funkcjonalny a przy tym dobrze wyglądał. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. Mariola P.

Porady on-line.
Porady on-line.

Porady on-line.
Porady on-line.

Odpowiedź:

Małgorzata Brewczyńska, pracownia projektowa Inventive Interiors:

Pomieszczenie rzeczywiście jest dość nieustawne, jeśli miałby się pojawić narożnik, to jest na niego miejsce tylko tam, gdzie obecnie znajduje się sofa i fotel (pod TV). Jeśli wymiary się zgadzają, to narożnik powinien mieć wymiar max. 250x160cm, aby nie utrudniać komunikacji. Polecałabym modele z oparciem na krótszym boku, aby mogło usiąść więcej osób. Ułatwi to też oglądnie TV. 

Na pewno w małym pomieszczeniu bardziej funkcjonalne są mniejsze i mobilne meble, których przesuwanie jest znacznie łatwiejsze. Zamiast narożnika można zastosować sofę i dostawiany większy puf, który może być przesuwany w miarę potrzeb.

Pozdrawiam
Małgorzata Brewczyńska
Inventive Interiors

 • O projektantce

  Małgorzata Brewczyńska - pracownia Inventive Interiors

  Biuro działa z myślą tworzenia niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta myśląc o funkcjonalności oraz odpowiednim doborze elementów. W swojej ofercie posiada usługi projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych i komercyjnych drogą tradycyjną, jak również online.

  Pracownia Inventive Interiors

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH